Etykiety

5.13.2012

C'est du gâteau, czyli bułka z masłem!


Autorka tego niecodziennego podręcznika do nauki gramatyki języka francuskiego, ma spore doświadczenie w nauce języków obcych. Jest nie tylko tłumaczką, nauczycielką ale i od wielu lat prowadzi firmę zajmującą się nauczaniem języka francuskiego i angielskiego.

Repetytorium uczy gramatyki od samych podstaw, aż do poziomu B1/B2. Co w nim niezwykłego? Znacie to uczucie z liceum, kiedy rozwiązywaliście zadanie dla Was trudne i po zerknięciu do klucza odpowiedzi okazywało się,  że jednak nie mieliście racji? Niestety wielu uczniów szybko wpisuje poprawną odpowiedz z klucza, nie zastanawiając się nad tym, gdzie popełnili błąd. Ta książka w kluczu odpowiedzi do zadań posiada wytłumaczenie, które wyjaśnia czytelnikowi, dlaczego ta, a nie inne odpowiedz jest słuszna. Wspaniale, prawda?

Podręcznik wydany jest w kolorze, co znacznie uprzyjemnia naukę. Na kolorowych polach opisane są najważniejsze zasady gramatyki, a zabawne komiksy i obrazki nie pozwalają na nudę. Całość dzieli się na 54 bardzo krótkie, przystępne rozdziały. Oczywiście naukę należy uzupełnić o leksykę, czytanie oraz słuchanie. Może być świetnym elementem składowym większej całości.  W książce nie zostały opisane zasady wymowy, dlatego o to trzeba zadbać samemu.

Uważam, że jest to całkiem udana publikacja. Dużo zyskuje dzięki zdrowemu i  logicznemu podejściu samej autorki do nauki języka francuskiego. Jestem ciekawa, czy Pani Magdalena planuje w przyszłości wydać podręcznik na wyższym poziomie. Jest to idealna książka na dobry początek Waszej znajomości z językiem francuskim.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Septem.

6 komentarzy:

 1. Przydałoby mi się takie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bardzo ciekawie wydana książka.

   Usuń
 2. Piękna ilustracja na okładce :> podobna do 'Ominąć Paryż' Małgosi Wardy :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z ciekawości zerknęłam w google grafika ;) Faktycznie w podobnym klimacie:)

   Usuń
 3. Zgadzam się, c'est formidable! xD
  Chętnie odświeżyłabym sobie francuski, a ta książka wydaje mi się do tego celu idealna:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama sobie odświeżam francuski dzięki niej, dlatego polecam z czystym sumieniem:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...