Etykiety

2.28.2012

Angielski 600 fiszek Phrasal Verbs z ćwiczeniami


Phrasal verbs to czasowniki złożone, które składają się także z nieodmiennego przyimka. Nauka tych form okazuje się niezwykle przydatna i z pewnością wzbogaca nasze słownictwo. Wydawnictwo Edgard całkiem niedawno wypuściło na rynek zestaw 600 fiszek do nauki phrasal verbs oraz idiomów wraz z ćwiczeniami dla osób znających język angielski na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.


Na pierwszej stronie kartonika odnajdziemy angielskie słówko wraz z przykładem jego użycia w zdaniu, a na drugiej polskie tłumaczenie. Tym sposobem poznajemy zwroty związane z różnymi grupami tematycznymi. Kiedy już przebrniemy przez wszystkie fiszki, możemy przejść do ćwiczeń. Na szarych kartonikach umieszczone są krótkie zdania, w których w "wykropkowane" miejsce należy wstawić jedno z trzech zaproponowanych odpowiedzi.


"The police are unsure how many protesters will... for the demonstration"


a) figure out

b) draw out

c) turn out


Znacie poprawną odpowiedz?


Z fiszek uczy mi się bardzo przyjemnie, tym bardziej, że zawsze byłam na bakier z phrasal verbs. Miałam problemy z przyimkami, które za nic nie wchodziły mi do głowy. Dobrą stroną tej metody nauki jest brak wszelakich granic. Każdy może uczyć się we własnym tempie – kilka, kilkanaście karteczek codziennie, co kilka dni, jak kto woli. Do kartonika dołączonych jest 20 pustych karteczek, by można samemu dopisać sobie nowe słówka lub przećwiczyć te, które ciągle stanowią problem.


Marzę o tym, aby wydawnictwo w przyszłości pokusiło się o wydanie podobnych fiszek z języka hiszpańskiego czy francuskiego.


Więcej na stronie Wydawnictwa Edgard

6 komentarzy:

 1. Ja fiszki robię sama. Mam ich kilkaset, bo nie wyrzucam, tylko zostawiam "na potem" (a czasem korzysta z nich też moja Siostra).

  Chyba się pokuszę o te, które tu przedstawiłaś, bo poszukuję właśnie fiszek do czasowników frazowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To szczerze podziwiam. Ja chyba nie miałabym cierpliwości do cięcia kartoników. Chociaż wiem,że są na rynku dostępne "czyste fiszki" do samodzielnego uzupełniania.

   Usuń
 2. Poluję na nie, muszę sobie kiedyś sprawić. Z 'phrasalami' mam ogromne problemy, a naukę z fiszek uwielbiam. Sama jednak aż tylu nie machnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja teraz poluje na 'idiomy' z tej serii. Jakbym sama miała to wycinać i pisać, to pewnie prędzej doszło by do samookaleczenia nożyczkami niż produktywnej nauki, dlatego wybieram 'gotowce'.

   Usuń
 3. Świetne są te fiszki ;) Ma te i idiomy. Aktualnie skupiam się na idiomach ale na te nieszczęsne frejzale też przyjdzie kolej ;)

  Za jakiś czas chyba skuszę się też na hiszpański i niemiecki podstawowy, bo wyglądają interesująco ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paula, idiomy mam w planach. Zarówno czasowniki frazowe jak i idiomy muszą być przeze mnie powtórzone.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...