Etykiety

8.11.2011

"Kamuflaż" Ewa Ostrowska


"On jakby z wami grał w szachy. Jak w partii szachów przewiduje i wyprzedza każdy wasz ruch. Trzyma was w szachu swego doskonałego kamuflażu".

Ewa Ostrowska, autorka nie tylko psychologicznych thrillerów, ale i bajek dla dzieci, udowodniła, że przerażający i trzymający w napięciu kryminał spokojnie może konkurować ze słynną trylogią Larsona a nawet samą Christie.

Uwierzcie mi na słowo - "Kamuflaż" przyprawia o ciarki, o gęsią skórkę, miałam po nim najczarniejsze koszmary senne, jakie można sobie wyobrazić. A jestem osobą, która na horrorach ryczy ze śmiechu i czasami po prostu usypia z nudów. Nie tym razem.

Przenosimy się do Nevady, gdzie miasteczkowe życie płynie spokojnie i sielankowo. Do czasu...
Pewnego dnia w przedziwnych okolicznościach znika 6-letni Patrick. Rodzice wpadają w panikę, całe miasteczko pozostaje czujne, wszyscy włączają się w poszukiwania chłopca. Policja podejrzewa porwanie dla okupu. Ojciec chłopca jest bowiem wybitnym lekarzem, cieszącym się zaufaniem a ponadto jego konto w banku wzbudza spore zainteresowanie sąsiadów. Kidnaperzy jednak milczą. Po tygodniu matka Patricka dostrzega go, siedzącego w piaskownicy. Nadzieja pryska niczym bańka mydlana, kiedy okazuje się, że to manekin ubrany w ciuchy chłopaka z przylepionym do głowy skalpem chłopca... W mieście nastaje panika.

Straszne? Morderca nie poprzestaje na jednej zbrodni i jego kolejny mord okaże się jeszcze bardziej brutalny i okrutny. Dlaczego zabija? Czy ograniczy się tylko do małych dzieci? Kim jest? Jest jednym z mieszkańców, wzbudza ich zaufanie a oni, nigdy nie posądziliby go o jakiekolwiek akty przemocy. Z rozdziału na rozdział podejrzewałam kogoś innego. Kryminał jest tak perfekcyjnie napisany i genialnie przemyślany po to aby powodować niepokój i wzbudzać grozę u czytelnika. Prawda okazuje się zaskakująca.

Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

10 komentarzy:

 1. Lubię dobre kryminały, a skoro ten może konkurować z trylogią Larssona, którą uwielbiam, to z pewnością po niego sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać tę książkę a jednocześnie się jej boję... I jestem w kropce;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli zdecydowanie dla mnie. Uwielbiam takie ,,mocne'' książki i nie mogę się doczekać by ja dorwać w swoje łapki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Evita uwierz mi, że warto. W ogóle uważam, że byłaby z tego całkiem udana ekranizacja:)
  Kasandra, nie bój się :) Zaryzykuj:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niedopisanie prawda! Najlepsze jest to, że autorka ma na swojej liście sporo kryminałów. Musi być przede wszystkim doskonałym psychologiem ;)
  Cyrysia jestem pewna, że Ci się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mocnych nerwów aż tak nie mam, ale chęci na pozycję - o tak ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka mnie odpycha, za to fabuła niesamowicie przyciąga;) Chyba zamknę oczy i... będę rozkoszować się treścią.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Meme ja myślałam, ze mam mocne nerwy. Książka mnie trochę pokonała. W nerwicę nie wpadłam, więc chyba nie jest tak źle:)

  Scathach okładka jest adekwatna do treści:)

  Kasia.eire bardzo się cieszę:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...