Etykiety

7.21.2010

"Niewiniątka" 1961
"Film będący adaptacją sztuki lewicowej amerykańskiej autorki Lillian Hellman. Lata 60-te XX wieku. Martha i Karen, przyjaciółki, a zarazem nauczycielki, wraz z ciotką Marthy prowadzą wspólnie prywatną szkołę dla dziewcząt. Kiedy Karen przyłapuje jedną z uczennic na kłamstwie, ta w rewanżu rozpuszcza plotkę jakoby między nauczycielkami istniał "nienormalny "związek. Opowiada babci o wzajemnych relacjach kobiet, niemoralnych spotkaniach, chorym przywiązaniu Marthy do Karen i stosunkach
panujących w szkole, nie zdając sobie sprawy jak bardzo kłamstwo okaże się wyniszczające w skutkach. Plotka obiega całe miasto, zgorszeni rodzice usuwają dzieci ze szkoły. Uporządkowany świat, w którym żyły obie kobiety wali się w gruzy. W dodatku pojawiają się wątpliwości i pytania, a na jaw wychodzą głęboko skrywane uczucia i tajemnice."

Tym razem nawet Audrey nie udało się uratować filmu. Melodramat jakich mało. Może i ciekawa historia ale przedstawiona w tak tragiczny sposób, że aż odechciewa się do niego wracać. Chociaż fakt, że problem miłości kobiety do kobiety ( bo nie była to miłość z wzajemnością), jak na tamte czasy, musiała wzbudzać niemałą kontrowersję. Poza tym na pochwałę zasługuje gra małej aktorki, która wcieliła się w rolę bardzo negatywnej postaci całej historii. Ja oceniam film na 5/10. Jednakże wyrocznią nie jestem i być może Wam ta produkcja przypadnie do gustu:)


ps: mój narzeczony robił tak długą sesję kotu imieniem "Obsesja", że rozzłościł go do czerwoności.

4 komentarze:

 1. Nie miałam okazji jeszcze widzieć tego filmu, ale i tak jestem go ciekawa, więc pewnie sięgnę kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się podobał ten film, chociaż chyba z wytęsknieniem czekałam na koniec. Masz rację, ta dziewczynka była świetna, ale nic poza tym ^^. Melodramat... owszem. Ale moim zdaniem Audrey ma swój urok, który wciśnie w każdą rolę. Może nie było to dzieło sztuki, ale taki zły znowu nie był.
  Idę spać, bo bredzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Film chyba nie w moim guście, ale za to zdjęcie kotka jest bombowe ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Film nie dla mnie, ale kot rewelacyjny! :D :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...