Etykiety

7.20.2010

"Historia zakonnicy" 1959"Gabrielle Van Der Mal, córka sławnego lekarza , porzuca całe swoje dotychczasowe życie, aby zostać zakonnicą i wyjechać na misje. Kiedy już znajduje się w klasztorze, zdaje sobie sprawę z tego, że wymagania jakie zostały jej postawione są bardzo trudne i ciężko jest jej zapomnieć kim była do tej pory. W końcu składa śluby i zaczyna uczęszczać do Szkoły Medycyny Tropikalnej, gdzie jest najzdolniejszą uczennicą. Dodatkowo pracuje w szpitalu dla chorych umysłowo. Tam uczy się cierpliwości i pokory, aż w końcu zostaje skierowana na upragnioną misje do Kongo, jednak nie dokładnie w tym celu o jakim marzyła ..."


Film oglądałam już dawno temu, ale dopiero teraz postanowiłam o nim napisać. Film jest na pewno inny niż poprzednie filmy z Audrey Hepburn. Gra ona nam spokojną i religijną Gabi, wstępującą do zakonu. Okazuje się jednak, że życie zakonne nie jest dla niej najlepszym wyborem. W ogóle wydaje mi się , że egzystencja w celibacie w tamtym czasach znacznie się różniła od tego dziś. Było bardziej restrykcyjne. Surowiej przestrzegano pewnych zasad. To dla młodej Gabrielle oznaczało koniec pewnego etapu jej życia. Także, tym razem bez szaleństw, kolorowych stroi Audrey, skocznej muzyki i beztroski. Jest poważnie, ciężko a czasami dramatycznie. Polecam Wam z czystym sumieniem.

4 komentarze:

 1. Jestem na etapie poznawania wszystkich filmów z Audrey, ale tego jeszcze nie znalazłam... Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba kiedyś nawet wspominałam Ci o tym filmie, bo uważam że jest to jedna z najlepszych ról Audrey. Nawet rozmawiałam o niej dzisiaj z moim promotorem, bo tak się składa, że o miłości do Audrey wspominam w swojej pracy, co skłoniło pana do refleksji na jej temat :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dodało mi komentarza? Dziwne.
  Zapraszam do łańcuszka i spróbuję sobie przypomnieć co pisałam o Audrey.

  OdpowiedzUsuń
 4. Agna, parę postów temu brałam udział w identycznym:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...