Etykiety

1.23.2010

Noc z kinem polskimWczoraj w kinie "Cytryna" w Łodzi odbył się pokaz filmowy pt" Jeszcze Kino nie zginęło". Miałam przyjemność być na pokazie i bite 7 godzin spędziłam oglądając najnowsze polskie produkcje.
Pierwszym filmem była "Wojna polsko - ruska". Jestem pewna, że większość z Was ma już ten film za sobą. Jak dla mnie obraz ten nie miał głębszego przesłania, lecz mimo wszystko rozśmieszył mnie do łez. A gra Szyca była, według mnie, pierwszorzędna. Jedyne, co trochę przeszkadzało mi w filmie, to monologi Masłowskiej. Być może nie zrozumiałam przesłania.
Drugim filmem był "Dom zły" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Uff, bardzo klimatyczny film i pozostawiający niemiłe wrażenie a nawet niesmak. Podobnie się czułam po obejrzeniu "Wesela". Akcja była wartka i trzymająca w napięciu. Trochę absurdów , szaleństwa, tragedii a wszystko przyprawione zagadką kryminalną.
Ostatnim filmem był słynny "Rewers" z Agatą Buzek w roli głównej. To zdecydowanie czarna komedia. Film, mimo że dość krótki, wzbudził moją sympatię. Nie zabrakło dobrego humoru i oczywiście wątek kryminalny. Podobało mi się równoległe ukazanie dwóch czasów - lat 50-tych i teraźniejszości.
Do domu wróciłam po 3, ale wypad uznaje za bardzo udany.

2 komentarze:

  1. Oglądałam dwa pierwsze i mam podobne odczucia. Pierwszy- bez Masłowskiej dałoby się znieść, mam wrażenie, że jest wciskana na siłę. Drugi- do pewnego momentu wciąga i intryguje, jestem ciekawa tajemnicy. Potem tylko alkohol, alkohol, aż odczuwam frustrację i oglądam mniej uważnie. Rewers mam w planach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewers polecam:) Oczywiście nie jest wielce ambitny, ale teksty mają genialne. No i oczywiście wspaniała gra, naszej, chyba najlepszej aktorki - Agaty Buzek.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...