Etykiety

6.20.2013

"Czy czujesz tę moc? Fizyka -reaktywacja" Richard Hammond


Fizyka jest piętą Achillesową z pewnością niejednego ucznia szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Nie trudno się dziwić, że przedmiot ten jest często niezbyt lubiany wśród młodzieży. Sama pamiętam te nudne i żmudne lekcje fizyki, które niewiele wnosiły do mojego życia. Jednak lektura książki "Czy czujesz tę moc?" sprawia, że nastawienie do tego przedmiotu diametralnie się zmienia.

Ta pełna koloru książka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 10-15 lat i zaszczepia w młodym czytelniku pasję nauki. Fizyka przedstawiona jest w sposób ciekawy i bardzo przystępny. Sposób przekazywania wiedzy najmłodszym jest niezwykle istotny, dlatego powinno podawać się ją ciekawie i z polotem. I w taki właśnie sposób ciekawostki na temat fizyki przedstawia nam Richard Hammond. Wszystko ubarwione jest ciekawymi ilustracjami, zabawnymi anegdotami, które szybko zapadają w pamięć. Książka zaczyna się od zarysu historycznego (podobnie jak w innej książce z tej serii - "Co się dzieje w mojej głowie?"), który wprowadza małego czytelnika w fizyczne zawirowania. Po historycznym wstępie przechodzimy do 3 następnych działów, które omawiają zjawiska naturalne (atmosferyczne i biologiczne) oraz mechaniczne (również z dziedziny elektroniki).

Świetna książka, jak się okazuje, nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.
2 komentarze:

  1. Mam tę książkę upatrzoną dla córki - nie tylko mieści się w przedziale wiekowym, ale jest wielką fanką Hammonda (Top Gear...), no i fizyki nie lubi, tak dla zasady :D
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałabym, bo o fizyce to ja wiem tylko, że istnieje i że Einstein jej wielkim myślicielem był :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...