Etykiety

5.27.2013

"Co się dzieje w mojej głowie? Jak działa twój mózg i dlaczego robisz to, co robisz?" Robert Winston


Nie ma chyba nic ciekawszego niż popularnonaukowa książka dla dzieci. Teoria przedstawiona jest w sposób bajkowy i nauka staje się wtedy czystą przyjemnością. A jeżeli książka omawia zagadnienia z neurobiologii, to już w ogóle zasługuje na szczególną uwagę. Tak też jest w przypadku jednej z kilku książek autorstwa Roberta Winstona. Dość niepozorna objętościowo pozycja jest istną skarbnicą wiedzy o tym, co kryje w sobie nasz mózg i co sprawia, że jesteśmy kim jesteśmy.

W środku czekają na nas bogato ilustrowane strony, dziesiątki ciekawostek i zabawnych wtrąceń. Książka na początku wprowadza czytelnika w fascynujący świat neuronów i synaps, po czym pokazuje jak funkcjonują nasze zmysły, w jaki sposób nabywamy umiejętności i co sprawia, że wykazujemy talent w określonym kierunku. Co więcej, mały naukowiec może na własną rękę podjąć się wykonania niektórych eksperymentów. Poznajemy sylwetki najbardziej szalonych badaczy i z uwagą śledzimy pracę ludzkiego mózgu. Na końcu książki autor umieścił słowniczek pojęć związanych z neurobiologią, dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z podstawową terminologią.

Doskonała książka dla ciekawych świata dzieciaków, które zawsze mają milion pytań na minutę. Z czystym sumieniem polecam ją dzieciakom w wieku 8-12 lat. Przypuszczam, że niejeden dorosły wyniósłby sporo z lektury tej książki.  W promocji można ją nabyć za 15-19 złotych, w zależności od księgarni. Polecam!
Za książkę dziękuję Wydawnictwu G+J.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...