Etykiety

11.03.2012

"Mistrz i Małgorzata" - czyta Wiktor Zborowski


"[...] czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus."
"Mistrz i Małgorzata" od ładnych 10 lat zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. Czytałam i będę czytać chyba do końca moich dni po kilka razy w roku. Tym razem zdecydowałam się na wysłuchanie całej historii w wykonaniu Wiktora Zborowskiego. Aktor ten charakteryzuje się bardzo specyficznym, dojrzałym i dźwięcznym głosem, który nie sposób pomylić z nikim innym. Dotychczas miałam okazję usłyszeć go w licznych słuchowiskach radiowych bądź też oglądać w przedstawieniach teatralnych. Pan Wiktor Zborowski zawsze robił na mnie piorunujące wrażenie, swoją postawą, wzrostem i niezwykłą umiejętnością przekazywania widzowi emocji i dostojnością.

Głównie dlatego zdecydowałam się na odsłuchanie audiobooka wydanego jako drugi tom kolekcji Mistrzowie Słowa.  Delektowałam się głosem aktora przez ponad 20 godzin i bardzo żałuje, że nie można było wydłużyć tego czasu. Długo zastanawiałam się jaki inny aktor mógłby zmierzyć się z tym klasykiem. I wiecie co? Absolutnie nikt inny nie przyszedł mi na myśl. Pan Zborowski nadaje się do tego idealnie i nie wyobrażam sobie, aby "Mistrza i Małgorzatę" czytał ktoś inny.

Kolekcja Mistrzowie Słowa  to niezwykła kolekcja 20 audiobooków czytanych przez znanych i lubianych aktorów telewizyjnych i teatralnych. Każdy tom to spotkanie z innym dziełem, które weszło do kanonu klasyki literatury i pobudza wyobraźnie milionów czytelników na całym świecie.  W kolekcji znajdziemy klasyki romansu jak "Emma" Jane Austen lub "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte oraz literaturę dziecięcą jak "Tajemniczy ogród", a nawet "Wielkiego Gatsby'ego" w interpretacji Marcina Dorocińskiego.


Audiobooka można nabyć na stronie Wydawnictwa Agora  na płycie CD lub w formie mp3.

4 komentarze:

 1. "Mistrza i Małgorzatę" mam zamiar najpierw przeczytać, bo bądź co bądź, nadal tego nie zrobiłam... Dopiero później przesłucham. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam ją już hmm co najmniej 10 razy i ciągle nie mam dość!:)

   Usuń
 2. Jak na razie kupiłam z tej serii "Panią Bovary" w interpretacji Małgorzaty Korzuchowskiej. W planach mam jeszcze kilka pozycji, a "Mistrza i Małgorzatę" czytałam już w sposób tradycyjny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Panią Bovary" słucham teraz i zrecenzuję ją w przyszłym tygodniu:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...