Etykiety

10.17.2012

Zaplanuj swój czas


Od zawsze miałam małą obsesję na punkcie planowania, notowania, rozpisywania. Mój kalendarz zwykle wygląda jak jedna wielka gmatwanina kolorów i sekretnych zapisków. Z braku zbyt małej przestrzeni mój kalendarz zwykle wymaga dodatkowej interwencji z mojej strony - doklejenia stron, kieszonek na listy i pocztówki itp. 

Jednak znalazłam coś,co sprawiło nie tylko mój zachwyt ale i pozwoliło na bardziej przejrzyste zarządzanie swoim czasem. Mam na myśli 2planery. Jego układ znacznie różni się od standardowych notesów i kalendarzy. Składa się bowiem na kilka części:

Organizer: składa się z notesu z  dwoma szeregami typowych zakładek, na których zapisałam obszary, w których najbardziej chce się rozwijać. W moim przypadku były to "siłownia", "dieta", "język obcy", "czytanie", "wydatki" i "filmy". Po przejściu na konkretną zakładkę uzupełniałam swoje codziennie postępy i planowałam kolejne. I to wszystko w jednym miejscu. Przyznajcie, że bardzo wygodne?


 Organizer

Szkicownik: Znajduje się na końcu kalendarza, jednakże ja z niego nie korzystałam. Pewnie sprawdzi się do szybkich notatek, zapisywanych podczas rozmów telefonicznych. Jak widać na załączonym niżej obrazku, może stać się zbiorem ulubionych cytatów lub interesujących wywodów - źródłem inspiracji i motywacji.

 Szkicownik

Terminarz: Zlokalizowany z dolnej części 2planera. Ma strukturę typowego kalendarza z tasiemkową zakładką. Po rozłożeniu kalendarza mamy przed oczami plan całego tygodnia. 

Terminarz

Całość prezentuje się imponująco. W jednym miejscu, w małym, niepozornym kalendarzu zmieści się wszystko, co jest pomocne w organizowaniu sobie pracy. Na stronie internetowej Multiplanerów można przebierać i wybierać spośród różnych rozmiarów i struktur (dostępna jest także wersja 3planera z dodatkowym notesem pod kalendarzem). 

Na filmie poniżej zaprezentowano jak korzystać z multiplanera:


Jakie są Wasze odczucia? Skorzystacie z tego pomysłu?

9 komentarzy:

 1. O rany, chciałabym wyposażyć się w coś takiego, naprawdę wygląda świetnie. Przydałby mi się zwłaszcza teraz, gdy również pragnę uporządkować wszystkie swoje cele i działania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja planuje zakupić sobie kalendarz w wersji a4 bordowy na nowy rok:) Może to dziwne ale aż chce się realizować plany z takim cacuszkiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny notes! Ja również lubię mieć wszystko rozplanowane i uporządkowane, dlatego cały czas korzystam z kalendarza, gdzie mam rozpisane spotkania, ważne daty i inne potrzebne informacje:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie mogę obyć się bez planera:)

   Usuń
 4. Rewelacja! Jestem pod wrażeniem, potrzebuję dokładnie czegoś takiego:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś takiego mi by się przydało i to bardzo! Jestem pod wrażeniem i bardzo chcę to mieć!:D Mam ostatnio wielkie pragnienie uporządkowania wszystkeigo, posegregowania, ogarnąć jakieś moje cele (też dieta, jeżyk, ćwiczenia) ale chcę widzieć efekty, zapisywać to gdzieś, mieć w jednym miejscu. Ten planer wydaje się wręcz stworzony dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale strasznie drogie są te multiplanery;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ehh tak, to niestety jedyny ich minus. Są nawet droższe niż Moleskiny:(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...