Etykiety

10.13.2012

Mistrzowie słowa - płyta 1 "Pod słońcem Toskanii"

Po raz kolejny Wydawnictwo Agora uraczyło nas wspaniałą kolekcją, której nie można przeoczyć.  Dwadzieścia wspaniałych i kultowych powieści w interpretacji znanych i lubianych aktorów. Z niecierpliwością czekam na "Mistrza i Małgorzatę" w interpretacji Wiktora Zborowskiego, "Wichrowe Wzgórza" czytane przez moja ukochaną Annę Seniuk czy też "Przygody Tomka Sawyera" w interpretacji Artura Barcisia. Kolejne audiobooki będą ukazywały się do piątek.


Pierwszy tom kolekcji to "Pod słońcem Toskanii" Frances Mayers czytane przez Danutę Stenke. Każdy mol książkowy wie, że powieść stała się pierwowzorem dla całego szeregu niekończących się powieści z cyklu " moje życie straciło sens, więc pakuje walizki i wyjeżdżam na wieś". Jednak oryginał jest tylko jeden.

Kto z nas nie zapragnął by chociaż na chwilę wyskoczyć z ciepłych, wełnianych swetrów i zatopić się w słońcu Toskanii? Poczuć kuszący zapach lawendy i ziół, pobudzających zmysły i apetyt. Słuchając audiobooka z zamkniętymi oczami jest to możliwe.

Ciepły i dojrzały głos pani Danuty cieszył moje ucho przez całe 12 godzin i 54 minuty. Historia tak dobrze mi znana nie tylko z książki ale i filmu nabiera jeszcze cieplejszej barwy. Po przesłuchaniu całego audiobooka doszłam do wniosku, że nie wydawca nie mógł wybrać lepszej osoby do przeczytania tej powieści.

Więcej o kolekcji na: http://www.mistrzowieslowa.pl/index.html

Co sądzicie o kolekcji? Na jakie tytuły szczególnie ostrzycie sobie ząbki?


Za audiobooka dziękuję Wydawnictwu Agora7 komentarzy:

 1. Akurat za "Pod słońcem Toskanii" nie przepadam, ponieważ nudziły mnie 3stronicowe opisy piaskowania belek itd. ;)
  Ale chętnie bym poznała kilka interpretacji. Zwłaszcza "Mistrza i Małgorzaty", "Wichrowych wzgórz"... Idę przeczytać resztę. ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak masz rację z tymi belkami:) Ja zdecyduje się na kilka audiobooków, tylko dlatego, że uwielbiam niektórych aktorów, przede wszystkim ich głosy.

   Usuń
 2. We mnie ta kolekcja emocji nie wzbudza, ale to tylko dlatego, że nie lubię audiobooków. Natomiast dobrze wiedzieć, która książka zapoczątkowała modę na książki o ucieczce z wielkiego miasta i realizowaniu pasji. Dotąd twierdziłam, że takie historie to nie moja bajka, ale chyba skuszę się na papierową wersję "Pod słońcem Toskanii". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pod słońcem Toskanii" czytałam kilka lat temu, jak na rynku literackim nie było podobnych powieści. Pamiętam, że bardzo przypadła mi do gustu. Niestety teraz jest tak wiele książek tego typu, że aż zaczyna to być męczące.

   Ja do audiobooków przekonałam się niedawno. Najważniejszy jest lektor i to głównie to decyduje o tym, czy masz ochotę dalej czegoś słuchać, czy też nie:)

   Usuń
 3. No, Anna Seniuk znakomicie czyta. Ale, hm, prawie wszystkie te książki znam... No, Balonik i Kobuszewski, może...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...