Etykiety

9.02.2012

Rosyjski dla średnio zaawansowanych


Nie przypuszczałam, że w dość krótkim czasie uda mi się dojść w języku rosyjskim do poziomu B1. A jednak. Podchodziłam do tego podręcznika z ostrożnością i pokorą. Bałam się trochę, że nie sprostam ćwiczeniom i poziomowi trudności. Niepotrzebnie narobiłam sobie paniki.

Książka podzielona jest na 14 rozdziałów, w których oprócz konkretnego słownictwa tematycznego  i porcji słówek, zapoznajemy się z gramatyką. Na każdy rozdział przypada inne zagadnienie gramatyczne. Poznamy tutaj takie zagadnienia jak chociażby odmiana przymiotników miękkotematowych, liczebniki porządkowe czy też zaimki przeczące i imiesłowy przysłówkowe. To co sprawiło mi wielką frajdę to nauka pisania listów. Zarówno tych formalnych jak i nieformalnych oraz e-maili. Dodatkowy 15 rozdział,  poświęcony jest sprawdzeniu umiejętności czytania i pisania. Ważne są także ćwiczenia polegające na dopasowaniu do siebie zwrotów i wpisywaniu form gramatycznych w odpowiedniej formie. Na końcu książki jest klucz odpowiedzi, więc można bez problemu sprawdzić, czy nie popełniło się błędu.

W jednym, dość obszernym podręczniku (216 stron) przećwiczyć można nie tylko leksykę i gramatykę, ale obsłuchać się w jednym z najpiękniejszych i najbardziej śpiewnych języków na kuli ziemskiej. Do książki dołączona jest także płyta z nagraniami tekstów znajdujących się w książce.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na kolejną część podręcznika, dla zaawansowanych. Zanim to jednak nastąpi muszę utrwalić swoją wiedzę, oglądając rosyjskie filmy i słuchając muzyki. Mam jej pod dostatkiem, więc wystarczy tylko chcieć.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Edgard

2 komentarze:

  1. Chcę kupić identyczną książkę, jednakże do angielskiego. Miałaś ją może w ręku? Poza tym, obydwa podręczniki bazują chyba mniej więcej na tym samym? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak mam ją i podręczniku bazują dokładnie na tym samym. Różnią się w drobnych szczegółach. A warto, bo to zdecydowanie jedne z lepszych, a przede wszystkim najtańszych podręczników do nauki języków obcych na naszym rynku.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...