Etykiety

8.19.2012

Hiszpański nie gryzieSeria z jabłuszkiem na okładce już od dawna zawojowała moje serce. Tym razem postanowiłam sprawdzić jak spisuje się kurs do nauki języka hiszpańskiego wydany w tej serii. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie podstaw języka i uczczenia wygranej drużyny hiszpańskiej na Euro 2012.

Po pierwszych kilku stronach książki, poczułam  jak energia do nauki hiszpańskiego wzrasta z minuty na minutę i jeszcze bardziej zakorzeniłam w sobie miłość i zapał do tego języka. Wszystkie podręczniki z tej serii mają podobną strukturę. Książka zawiera bowiem 13 tematycznych rozdziałów, których perfekcyjne opanowanie zapewnia znajomość języka na poziomie komunikatywnym. W mojej ocenie jest to poziom A2.

Edgard ułatwił nam nieco naukę, dodając na końcu książki słowniczek oraz zielone marginesy. Bardzo rzadko spotykam się z takim zabiegiem w podręcznikach do nauki języków obcych. Zielone marginesy zawarte w książce przepełnione są słówkami z bieżących lekcji, ciekawostkami rodem z Hiszpanii oraz poradami, co należy zapamiętać w szczególności.

Gramatyka w podręczniku objaśniona jest co prawda dość krótko, ale za to konkretnie i logicznie. Może troszkę zabrakło mi większej ilości zadań gramatycznych, ale zazwyczaj uzupełniam swoja wiedzę w tym zakresie bazując już na podręcznikach typowo do doskonalenia gramatyki języka hiszpańskiego. Płyta, na której nagrane są dialogi i teksty zawarte w każdym z rozdziałów znacznie ułatwiają naukę osobom początkującym i mającym problem z odpowiednim akcentem i wymową.

Bardzo bym chciała, aby seria ta, rozrosła się o nowe tytuły, w szczególności do nauki fińskiego i koreańskiego. Z całą pewnością pozostanę wierna tej serii. 

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Edgard. 

6 komentarzy:

 1. Ja miałam możliwość nauki z tej książki - zresztą nadal jej używam i jestem bardzo zadowolona. Ten tytuł przypadł mi bardziej do gustu niż portugalski (z powodu płyty), ale chętnie sięgnę też np. po niemiecki ;) Może za jakiś czas i inne języki dołączą do "Must have" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja marzę o fińskim z tej serii, strasznie by mi pomógł.

   Usuń
 2. zawsze chciałam biegle mówić po hiszpańsku, może nauczę się chociaż podstaw z tej książki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się nigdy nie uczyłaś to ta książka będzie idealna! :)

   Usuń
 3. Uwielbiam tę serię - z nią nauka nawet tych z pozoru egzotycznych języków staje się niezwykle łatwa i przyjemna :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o jakim języku z tej serii marzysz najbardziej? :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...