Etykiety

4.27.2012

Japoński 600 fiszek

Jest wiele osób, które marzą o opanowaniu języka japońskiego. Jednak zdecydowana większość obawia się, że jest to jeden z tych języków, których nauka przysparza wiele trudności, a zawiłe pismo jest wręcz nie do ogarnięcia. Nic bardziej mylnego.  Znaków katakany i hiragany można nauczyć się w niecały miesiąc, a to już pierwszy i jakże duży krok ku lepszemu poznaniu języka japońskiego.

"Japoński 600 fiszek" to kompletny zestaw do samodzielnej nauki języka japońskiego. W jego skład wchodzi 600 fiszek, na których  znajduje się około 1000 najważniejszych słów i zwrotów,  podstawy gramatyki oraz wymowy.  Oprócz fiszek ze słówkami i przykładami ich wykorzysta w zdaniach, na karteczkach znaleźć można podstawowe informacje dotyczące pisma japońskiego, rozpisane znaki hiragany i katakany, zasad fonetyki oraz gramatyki (partykuły, czasowniki, przymiotniki).


Na jednej stronie fiszki znajduje się słówko oraz zdanie w języku polskim, natomiast na odwrocie zobaczymy jego japoński odpowiednik w katakanie bądź hiraganie wraz z wymową. Na niektórych karteczkach autorzy zapoznali czytelnika ze znakami kanji, których w języku japońskich jest tak wiele, iż potrzeba by była kilkanaście opakowań fiszek, aby je wszystkie poznać.

Cały kurs podzielony jest na 34 kategorie tematyczne, takie jak: zwierzęta, części ciała, podróże, dom, związki, czynności codzienne, wierzenia, praca, czas wolny i hobby, kolory czy też uczucia i myśli. Można zatem podzielić naukę na 34 lekcję i przerabiać jeden temat za jednym razem.

Wygodna i ciekawa forma nauki, dla wszystkich tych, którym nie straszna jest nauka  nieco trudniejszych języków. Zachęcam wszystkich do nauki japońskiego. Mogę zapewnić Was, że daje to ogromną satysfakcję.


Za fiszki dziękuję Wydawnictwu Edgard.

4 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie tym wydawnictwem, bo marzę o nauce japońskiego, ale wszystkie kursy, są jednak dla mnie zbyt drogie :< przynajmniej w tej chwili :) Próbowałam się kiedyś sama uczyć z podręczników, ale to strasznie czasochłonne, a tego czasu mam coraz mniej. Takie fiszki wydają się doskonałym rozwiązaniem :D Nie wiedziałam nawet, że są do języka japońskiego również :D

  Na pewno zakupię :D

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW! Muszę je mieć! Biorąc pod uwagę moją manię na punkcie wszystkiego, co japońskie, po prostu byłoby grzechem, gdybym przeszła obojętnie koło takiej pozycji. Tym bardziej, że od pół roku zmierzam się z zawiłościami tego języka.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja kuzynka kocha Japonię, była tam kilka razy i tego języka również się uczy. Muszę jej wspomnieć o tych fiszkach:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię mangę i anime - marzę aby kiedyś choć troszkę pouczyć się japońskiego :)
  A fiszki bardzo sobie cenię :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...