Etykiety

3.04.2012

"Skarb Kapitana Williama Kidda" Ruzicka Oldrich


Co kryje w sobie duże, brązowe pudełko przypominające skrzynię skarbów? W środku znajdziemy przepięknie wydaną książkę "Skarb kapitana Wiliama Kidda", która zabierze głodnych przygód wilków morskich w pasjonującą i pełną niebezpieczeństw przygodę w poszukiwaniu skarbu.

Według legendy, kapitan Kidd zakopał swój skarb w nikomu nie znanym miejscu wraz z ciałem niewinnego dziewczęcia, która zza grobu nawołuje poszukiwaczy swoimi jękami. Instrukcje, gdzie leżą kosztowności, powierzył jednemu z najbardziej zaufanych ludzi. Jednakże przez pewien nieprzyjemny incydent, sprawa się komplikuje i zarazem nabiera rumieńców.

Jesteśmy świadkami, a zarazem bohaterami całej przygody. Czynnie uczestniczymy w tej wielkiej wyprawie. Krok po kroku śledzimy losy piratów, korsarzy oraz ich niebezpiecznych wypraw. Razem z Jackiem oraz jego dziadkiem rozwiązujemy zagadkę, przechodząc od nitki do kłębka. Aby jednak dojść do szczęśliwego finału musimy się trochę nagłowić. Po drodze napotkamy zagadki, łamigłówki i problemy, którymi musimy stawić czoła. Zabawę ułatwia nie tylko bogata grafika, ale także kartki z pamiętnika Jacka, mapy, zalakowane listy i wskazówki, które w konsekwencji doprowadzą nas do rozwiązania zagadki.

Jest to niesamowita rozrywka nie tylko dla malucha, ale także dla rodzica. Jestem pewna, że jedno i drugie będzie bawiło się przednio. Zagadki mają różny stopień trudności i ich rozwiązanie wymaga niezłego główkowania. Wydanie książki zasługuje na ocenę celującą. Zachwyca, bawi i wprowadza czytelnika w magiczną, niepowtarzalną atmosferę rodem z filmu o piratach.Za pasjonującą przygodę dziękuję Wydawnictwu Stentor.

3 komentarze:

  1. Kupię ją na pewno.;D Może dla kuzynki, ale ja też z chęcią się z nią zapoznam.:D

    OdpowiedzUsuń
  2. O rany, sama chętnie bym zajrzała do tej książki!
    Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...