Etykiety

3.06.2012

Fiszki Starter - język włoski


Italia! To państwo kojarzy mi się z wakacjami, słońcem, beztroskimi, długimi dnami, spędzonymi na zwiedzaniu, obserwacji ludzi, poznawaniu kultury i obyczajów, a także z filmem "Rzymskie wakacje" z Audrey Hepburn. Jako, że wakacje zbliżają się do nas wolnym krokiem, może warto by zacząć poznawać język włoski od podstaw lub przypomnieć sobie najpotrzebniejsze zwroty i słówka.

Zasady nauki z fiszek opisywałam już na tym blogu, także nie będę do tego wracać. Tym razem mamy do czynienia ze starterem do nauki języka włoskiego wydanego przed Wydawnictwo Cztery Głowy. Pudełeczko zawiera wbudowany memobox, płytę CD na której nagrane są wszystkie słówka, etui na fiszki, no i główny produkt w postaci 300 fiszek. Co do samego memoboxa. Dla mnie wygodniej jest, kiedy memobox jest jednocześnie pudełkiem, w którym znajdują się fiszki. Czasami memobox jest dołączony osobno, do samodzielnego złożenia. Tym samym mamy wtedy dwa pudełka - jedno z fiszkami, drugie jako membox. Zdecydowanie wolę, kiedy mam wszystko w jednym.

To co podoba mi się w tym kursie, to zawartość kartoników omawiających zasady gramatyki oraz wymowy języka włoskiego. Słówka są proste, jak sama nazwa wskazuje, jest to starter. Sprawdzi się idealnie na początkowym etapie nauki oraz dla tych, którzy właśnie we Włoszech planują spędzić swoje wakacje.

Poniżej jedno z licznych zdjęć Italii, które od zawsze wywierają na na mnie ogromne wrażenie. Zapiera mi to dech w piersiach i z utęsknieniem czekam na wakacje i słońce! Czy wiecie jakie miejsce przedstawia fotografia poniżej?


3 komentarze:

 1. Mnie fiszki coraz bardziej zniechęcają, sama nie wiem dlaczego. Jakoś krótko pamiętam słówka uczone z "papierków", bez kontekstu w zastosowaniu. Najlepiej mi się uczy czytając lub słuchając dialogi, fiszki są jakieś "martwe". Wiem, moja dziwna filozofia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bursztynowa z jednej strony masz rację. Ostatnio jednak zauważyłam, że wydawnictwa do każdego słówka dodrukowują zdanie,w którym ono się zawiera. Tym sposobem uczyć się także ich użycia w potocznej mowie.

   Usuń
 2. Uwielbiam fiszki i jestem jak najbardziej ZA nauką z nimi ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...