Etykiety

2.04.2012

Kącik językowy?

Zainspirowana trochę pomysłem Klaudynki, za co mam nadzieję, nie będzie na mnie zła, postanowiłam wprowadzić u także siebie kącik językowy. Od lat uczę się kilku języków i powiem szczerze, że to spore wyzwanie. Bo jak pogodzić naukę języków ze studiami, z pracą, z czytaniem? I jak się ich uczyć, aby nie mylić francuskiego z hiszpańskim, czy japońskiego z chińskim? Podobno kluczem do sukcesu jest SYSTEMATYCZNOŚĆ, czego mi rzecz jasna brakuje:( Mam nadzieję, że po jakimś czasie prowadzenia kącika, Waszych komenatarzach i spostrzeżeniach na temat nauki języków obcych, dojdziemy do pewnych wniosków i wyciągnięmy z nich lekcję na przyszłość. Kolejnym z celów prowadzenia tego kącika będzie wzajemna motywacja.

Poniżej moje skromne zbiory do nauki języków. Nie robiłam zdjęcia kserówek i niezliczonych materiałów do nauki języków, bo jest ich zbyt wiele i niestety wymagają segregacji i uporządkowania.

Co sądzicie o moim pomyśle?


19 komentarzy:

 1. Ja się od 10 lat uczę angielskiego, i ilość kserówek, którą posiadam, po prostu powala mnie na kolana, przydałoby się kilka(naście) segregatorów, by to wszystko uporządkować..

  OdpowiedzUsuń
 2. Luthien mam to samo:) Segregatorów mam osiem, pomieszanie z poplątaniem. Muszę wkrótce zabrać się za porządki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow. Muszę sobie taki kącik sprawić:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. woow, super masz ten kącik - tyle kursów!! tylko pewnie gorzej ze znalezieniem na to czasu.

  ja zawsze jak staję w epiku przy takiej półce po prostu wsiąkam i nie można mnie stamtąd wyrwać, strasznie lubię uczyć się języków, niestety musiałam to sobie odpuścić na rzecz nauki do matury. na studiach podejrzewam nie będzie lepiej.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam mnóstwo kursów angielskiego, a języka ciągle dostatecznie nie poznałem. Niestety - brak systematyczności :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo rany, ileż Ty ich masz! <3 Edgard po prostu wymiata - nie wyobrażam sobie nauki języków bez ich programów.

  Cieszę się, że mogłam Cię czymś zainspirować - bardzo mi miło! I czekam na Twoje wpisy językowe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie - systematyczność:) Widzę, że nie tylko ja mam z tym problem.
  Klaudynko uwielbiam Edgarda! Co, prawda nie mam ich programów komputerowych. Jakoś trudno mi się przekonać do tego sposobu nauki. Dla mnie musi być książka i zeszyt:) Może po prostu jestem uprzedzona i zamówię sobie za jakiś czas Prof. Pedro:) Widziałam na stronie przykładowe animacje i ekrany. Super sprawa:) Tylko ta cena:(

  OdpowiedzUsuń
 8. O mamo, super zbiory i taka różnorodność językowa ;) Ciekawa jestem Twojego pomysłu, będę zaglądać, bo również lubię uczyć się języków ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny pomysł, systematyczność jednak jest najważniejsza a tej mnie tez czasem brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę masz tego dużo! Ja ciągle chcę się uczyć, ale zawsze znajdę coś ciekawszego do zrobienia. Kącikowi przyklaskuję!

  OdpowiedzUsuń
 11. O rany, dopiero teraz zauważyłam 'Słownik obrazkowy' - od dawna ślinię się na jego widok, tylko pieniążków ciągle szkoda, eh :( Ale kiedyś kupię, na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 12. Klaudynko, ja dostałam go na szczęście w tamtym roku na urodziny od rodziców. Fakt, że nie jest tani zważywszy na jego rozmiary. Ale w środku poezja!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdy zobaczyłam twoje zbiory, ciśnie mi się na usta "Hut ab". Chyba sobie zamieszczę to twoje zdjęcie na pulpicie jako motywator :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bursztynowa możesz ustawiC skoro pomoże Ci się to zmotywować:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny jest ten kącik! Mam swój własny również, stworzyłam go jakieś 2 tygodnie temu, ale daleko mu do tego Twojego ;P Może kiedyś i u mnie pojawi się tyle pozycji :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Paulaaaa, imienniczko moja :), ja ten stosik zbierałam już dobre 2 latka, najpierw do japońskiego, potem hiszpański, a z pół roku temu rozpoczęłam współpracę z Edgardem. Bardzo cenię sobie to wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę późno odpowiadam, ale cóż.

   Ja swoje zbiory od Edgarda zbieram od mniej więcej roku a współpracę podjęłam w grudniu ;) Moja kolekcja językowa robi się coraz większa i nie mam zamiaru na tym co mam poprzestawać :P

   Usuń
  2. Paulaaa nauka języków jest zaraźliwa ;)

   Usuń
  3. Jak najbardziej ;) A jak już się zacznie, to nie można skończyć ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...