Etykiety

1.05.2012

Musimy porozmawiać o Kevinie (2011)

Opis z filmwebu:

"Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...". Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć"

Bardzo długo czekałam na ten film. Od dawna gustuje w filmach z małą ilością dialogów, ale za to z bardzo wymownymi obrazami i symbolami. Tilda Swinton wciela się w postać udręczonej i nieco zagubionej matki demonicznego i mrocznego Kevina. Dziecko już od urodzenia zdaje się być inne niż jego rówieśnicy. Mało mówi i jest widocznie odseparowany od zewnętrznego świata. Dorasta jako indywidualista z przerażającymi sposobami na zwrócenie na siebie uwagi. Bawi go zadawanie bliskim bólu i wyraźnie czerpie z tego satysfakcję. Dopatrzyłam się także u chłopca kompleksu Edypa, nieco niewidocznego na pierwszy rzut oka. To nie może zakończyć się happy endem.

Film tylko dla miłośników tego bardziej przemilczanego, bogatego w symbolikę. Polecam Wam, bo warto!

6 komentarzy:

 1. A czy czytałaś może książkę o tym samym tytule? Podobno też jest niezła.
  Nawet nie wiedziałam, że powstał film na podstawie powieści. Wolę jednak najpierw sięgnąć po oryginał, a dopiero potem oglądać adaptację:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie Hiliko, nie czytałam. To z kolei ja nie słyszałam o książce:) Z chęcią się zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie obejrzę, słyszałam o filmie, ale dotąd nie miałam okazji go poznać. Zapowiada się intrygująco!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś właśnie na portalu studenckim patrzyłam zwiastun tego filmu i zaciekawił mnie. Teraz zauważyłam u ciebie opis i utwierdzam się w przekonaniu, ze warto obejrzeć ten film.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosiak, Cyrysia, co prawda film nie jest łatwy, lekki i przyjemny, ale zdecydowanie ma coś w sobie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie obejrzę, skoro to tak trudny film...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...