Etykiety

11.29.2011

"Koszmarny Karolek czyta książkę" Francesca Simon

Francesca Simon stworzyła postać Koszmarnego Karolka dla milionów dzieciaków na całym świecie, a szczególnie dla Josha - jej syna. Autorka może pochwalić się dyplomem Yale i Oksfordu. Poza pisaniem książeczek dla dzieci, zajmuje się dziennikarstwem. Publikowała w Vogue, The Sunday Times czy w The Guardian. Imponujące, prawda?

Tym razem mały czytelnik dowie się o pewnym konkursie organizowanym w szkole Karolka. Jedynym warunkiem jest przeczytanie jak największej liczny książek i napisanie do każdej z nich krótkiej notatki. Atrakcyjna nagroda zachęca Karolka to wzięcia udziału w tym wyścigu. Koledzy i koleżanki małego urwisa poświęcają całe długie dnie na lekturę. Ich stosy piętrzą się po sam sufit. Nawet brat Karolka zaangażował się w czytanie.

Niestety, dla Karolka czytanie nie jest dobrym pomysłem na spędzanie czasu. Uważa, że nawet męczy go samo przewracanie stron. Zamiast zagłębiać się w lekturę, traci czas na oglądanie telewizji, granie w gry i przeglądanie komiksów. Godzina zero zbliża się jednak wielkimi krokami. Na jaki pomysł wpadnie Karolek? Czy nauczycielka da się nabrać na jego sztuczkę?

Książeczka przeznaczona jest dla tych mniejszych dzieci. Dużo w niej bowiem kolorowych ilustracji autorstwa Toniego Rossa. Lektura niesie ze sobą ważne przesłanie dla maluchów - lenistwo nie popłaca! Pazerność sprowadza na manowce.


Za lekturę dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię te książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja tam mam niecałe 11 lat , a i tak lubię te dla młodszych.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...