Etykiety

10.01.2011

"Milczenie" Jan Costin Wagner


Tajemnicza zbrodnia sprzed 33 lat. Mała dziewczynka zostaje napadnięta, zgwałcona i zamordowana. Morderca topi ciało w pobliskim jeziorze. Na miejscu tragedii mieszkańcy postawili krzyż i zapragnęli osadzenia sprawcy. Na próżno. Do tej pory bowiem nie ustalono personaliów sprawcy. Są pewne poszlaki i przypuszczenia, ale jak dotąd śledztwo spełzło na niczym.

33 lat później znika Sinikka, wiekowo zbliżona do zamordowanej w przeszłości. Dokładnie w tym samym miejscu policjanci odnajdują jej rower, torbę sportową oraz ślady krwi. Jest jednak ktoś to doskonale wie kim był sprawca i obawia się, że zaginięcie Sinikki może być jego dziełem. Zaczyna własne śledztwo. Porzuca myśl zgłoszenia swych informacji na policję. Czy słusznie?

"Milczenie" to fantastyczne studium psychologiczne obserwatora i świadka morderstwa. Nie do końca wiadomo co nim kieruje. Wyrzuty sumienia sprzed lat, strach i obawa. Czy można milczeć tak długo? Czasami można zapłacić za to najwyższą cenę, popadając w obłęd i paranoję. Bardzo przyjemna pozycja na jesienne wieczory.Za egzemplarz bardzo dziękuję portalowi CzytanieNieSzkodzi.

7 komentarzy:

 1. Coś czuję, że spodoba mi się ta książka:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam ,,Milczenia'', ale już mam zakupioną tę książkę, tylko odstrasza mnie trochę drobna czcionka, jednak w wolnej chwili na pewno do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mroczna kryminalna historia - takie lubię

  OdpowiedzUsuń
 4. w takim razie koniecznie zapoznajcie się z "Milczeniem";)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już na kilku blogach napotkałam tę książkę i chyba jednak pokuszę się o przeczytanie jej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Intryguje mnie ta powieść, dlatego postaram się ją zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...