Etykiety

9.02.2011

[Aktualizacja] "Wonder boys" (2000) + nowy łup


Opis z filmwebu

"Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży."

Nadszedł czas na film o pisarzach i miłości do książek. Grady, wykładający literaturę na uniwersytecie wiedzie życie samotnika. Po sukcesie swojej pierwszej książki, nie potrafi dokończyć pisania drugiej (liczy ponad 2 tysiące stron:)). Niestety ma też inny problem - używki. Nie wyobraża sobie funkcjonowania bez trawki i innych dopalaczy. I taki właśnie jest Grady. Przyjaźni się ze swoimi uczniami - młodym i nietuzinkowym Jamesem, który zapowiada się na znakomitego pisarza oraz piękną Hannah, która jest zakochana w literaturze i pochłania ją tonami.
Niestety pewnego wieczoru dochodzi do zdarzania, które nieco zamiesza w życiu Jamesa. Grady jako jedyny świadek całego zajścia, chcąc nie chcąc, musi po
móc chłopakowi.
Jest to przede wszystkim film o dorastaniu, nie tylko w
sensie dosłownym. Mówi o dojrzałości literackiej, o tym, że czasami starając się za bardzo, możemy ponieść klęskę. Najlepsze są bowiem najprostsze rozwiązania. Bardzo specyficzny film i nie umiem ocenić go jednoznacznie. Musicie sami zobaczyć.

Poniżej wynik mojej wizyty w antykwariacie. Za całość dałam 10zł. Dwie ostatnie książki, zostały mi polecone przez antykwariusza, kiedy dowiedział się, że lubię Colette:)

1. "Klaudyna odchodzi" Colette, wydanie z roku 1958, cena -1zł
2."Paddington daje sobie radę", wydanie z roku 1988, cena - 3zł
3."Lucjan Leuwen", wydanie z roku 1956, cena - 1zł
4"Piękna rola", wydanie z roku 1982, cena -5zł

8 komentarzy:

 1. Jakoś nie kusi mnie ten film i nie czuję zainteresowania jego tematyką, więc nie będę go usilnie szukać, chyba że wpadnie przypadkowo w moje ręce to wtedy z ciekawości obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cyrysia tak jak pisałam, nie umiem ocenić tego filmu. Był na pewno inny, ale nie wiem czy pod tym słowem kryje się "wybitny" czy "zupełnie do bani":)Myślę nad tym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się rzeczywiście specyficzny, ale bardzo lubię filmy o książkach, więc nie wykluczam. A nabytków z antykwariatu serdecznie gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę zdobyczy po tak okazyjnych cenach:))


  Film może być ciekawy - rozejrzę się za nim. Choć tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Film znam i lubię, nabrałam ochoty, by go ponownie obejrzeć, tym bardziej, że pudełko z płytą stoi na regale:)

  OdpowiedzUsuń
 6. O, jakie ładne łupy! Urzeka mnie misiowa okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dziś nabrałam ochoty na "Match Point" Allena i nowy film twórców "Antychrysta" - "Melancholia":) Klaudyna, Paddington jest ponadczasowy. Teraz chyba wydaje go Znak.

  OdpowiedzUsuń
 8. Film widziałam - bardzo mi się podobał. Tobey Mcguire (tak się pisze...?) bez stroju Spidermana mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, a cała historia - trudno określić, może... "sympatyczna"? "Nietuzinkowa"? Nie wiem. Ale warto rzucić okiem.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...