Etykiety

9.25.2011

"Skłóceni z życiem" (1961)

Opis z filmwebu:

"Piekna Roslyn, świeżo po rozwodzie spotyka dwójkę przyjaciół Cuido i Gaya. Zamierzają spędzić kilka dni poza miastem, w domu Cuida. Wyjazd ma na celu wypoczynek i relaks. Na początku wszystko przebiega gładko, ale kiedy obaj mężczyźni zakochują się w Roslyn, której towarzyszy przyjaciółka Isabelle, w ich wzajemne stosunki wkrada się rywalizacja i zazdrość. Ujawniają się też negatywne cechy charakteru. Wkrótce Gay spotyka starego znajomego Perce'a i cała czwórka wybiera się zapolować na dzikie konie. Tam emocje sięgają zenitu. Był to ostatni, ukończony film dla trójki wielkich gwiazd - Marilyn Monroe, Clarka Gable'a i Montgomery Clifta. Scenariusz został napisany przez ówczesnego męża Monroe, wybitnego dramaturga Arthura Millera, specjalnie dla niej. Film miał pozwolić jej ujawnić dramatyczny talent niedoceniany przez producentów i widownię."

Dramatyczny i bardzo dobry film. Opowiada o ludziach zagubionych, niedostosowanych. Nad fabułą nie będę się rozwodzić, przytoczyłam krótką recenzję z filmwebu. Uważam, że MM zagrała w nim pierwszorzędnie i genialnie ukazała emocji bohaterki, nie zatracając przy tym swojej słodkości i naiwności. Był to ostatni film Gable'a, który zmarł na atak serca w kilka dni po skończeniu zdjęć. Jest to także ostatni film Monroe.

4 komentarze:

 1. O kurde :D Muszę obejrzeć! To już drugi film, nie pierwszy. Ostatnio serial polecałaś. Ale dwa filmy już, no :D

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo chciałabym zobaczyć ten film, niedługo zacznę nadrabiać wszystkie zaległości filmowe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko i córko! Ileż to już lat nie widziałam tego filmu... Dzięki za przypomnienie, jedna z najlepszych ról Marylin. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeden z filmów, który każdy powinien zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...