Etykiety

9.20.2011

"Ninotchka" (1939)


Film został nakręcony w 1939 roku i jest jednym z najsłynniejszych filmów kultowej aktorki - Grety Garbo. "Ninotchka" była zakazana w ZSRR i państwach satelickich.

Ninotchka jest Rosjanką i agentką, która ze specjalną misją przybywa z Moskwy do Paryża. Jest surowa i wyniosła. Na jej twarzy nie gości uśmiech, jest śmiertelnie poważna w każdej sytuacji. W jej sercu istnieje tylko troska o dobro narodu i towarzysz Lenin.
Zauważa, że życie w Paryżu jest nieco inne niż to w Moskwie. Tutaj króluje przepych, elegancja i nawet jaskółki wydają się być inne. Poznaje Leona - przystojnego Francuza, który niestety okaże się najgorszym wrogiem Ninotchki. Lecz to właśnie on zaczyna przyczyniać się do tego, że wielki lodowy głaz w sercu dziewczyny topnieje. Dochodzi nawet do tego, że Rosjanka się uśmiecha (co uwierzcie mi z początku wydaje się niemożliwe). Szczerze i na cały głos. Odblokowuje wszystkie swoje emocje.
Jednak ich uczucie do najprostszych nie należy. Władze bowiem czuwają....


Genialna produkcja, polecam każdemu:)


7 komentarzy:

 1. witaj:) oglądasz też polskie filmy z tamtych lat?

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam już dawno, dawno temu i chyba sobie odświeżę :) Nabrałam ochoty po trailerze :) Świetny film :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bluedress wiesz jakoś nie. Nie dlatego, że mam uprzedzenia, ale zwykle oglądam filmy bo coś o nich słyszałam, bądź pojawia się wzmianka w prasie/książce/radiu. Jeśli polecisz mi jakiś ciekawy to z chęcią obejrzę.

  Isabelle koniecznie obejrzyj ponownie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. coś mi się kojarzy film z Hanką Ordonówną o szpiegu, stąd to pytanie, ale dokładnie nie pamiętam gdzie czytałam artykuł o jej karierze, jeśli się nie mylę to piosenka 'Miłość ci wszstko wybaczy' była z tego filmu, musiałabym poszperać w google - kopalni wiedzy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. bluedress wygooglałam :) Chodzi Ci chyba o "Szpiega w masce"?

  OdpowiedzUsuń
 6. Możesz być pewna, że obejrzę jak tylko znajdę gdzieś w sieci:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...