Etykiety

9.08.2011

"Czarownice z Eastwick" (1987)

Opis z filmwebu
"Alex, Jane i Sookie to trzy kobiety z Nowej Anglii pozostawione przez swych mężów. Wszystkie pragną spotkać mężczyznę, który zaspokoiłby wszystkie ich zachcianki. Nowy mieszkaniec miasteczka okazuje się idealnie pasować do ich wyobrażeń. W tych dniach kobiety odkrywają w sobie wielkie moce... "

Nadal nie jestem przekonana do Nicholsona. Boje się go w każdej jego roli, a ta w filmie prezentowanym dziś, jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym przekonaniu. Jest w jego oczach jakieś szaleństwo, które mnie przeraża. Film powstał w oparciu o dzieło Updike'a o tym samym tytule. Poznajemy w nim 3 piękne kobiety reprezentujące 3 złożone charaktery. Łączy je jedno - chęć posiadania partnera. Podczas pewnego babskiego wieczoru kobiety marzą o tym jednym. Wymieniają się poglądami jaki ma być i jak ma wyglądać. Nie wiedzą, że ściągają na siebie zło:) I właśnie w tym momencie do miasteczka przeprowadza się ekscentryczny Daryl. Wszyscy podejrzewają, że jest w nim coś innego, co przyciąga a jednocześnie przeraża. Kobiety wdają się w przedziwny związek z Darylem (tak wszystkie 3 naraz). Wynikną z tego same kłopoty. Nie jest to film wysokich lotów, jednakże z pewnością wart jest obejrzenia. Jest to opowieść o magii, szaleństwie i pożądaniu. Warto zerknąć:)

5 komentarzy:

 1. Nie pamiętam czy oglądałam ten film, jakieś przebłyski tylko mam, dlatego najlepiej będzie jeśli go sobie obejrzę i odświeżę pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam film, ale polecam też książkę, na podstawie której powstała ekranizacja

  OdpowiedzUsuń
 3. Film widziałam, zawsze byłam ciekawa książki, na podstawie której powstał :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam, zawsze fascynowała mnie Cher jako aktorka, ma coś niesamowicie fascynującego w układzie twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Agnes masz 100% racje, Cher ma fascynującą twarz. Nawet na filmie powiedziałam to mężowi:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...