Etykiety

8.25.2011

"Życie PRL. Praca. Rozrywka.Ludzie"Życie w PRL-u? Jakie było? Niestety osobiście nie dane mi było się przekonać. Jednak sądząc po minach moich rodziców przeglądających tę książkę i entuzjastycznych okrzykach, które wtedy wydawali, sądzę, że okres ten przysporzył im wiele emocji i wspominają te lata z rozrzewnieniem. Osobiście uwielbiam filmy z tamtych lat - ten absurd, specyficzny humor i swojski klimat.

Wydawnictwo Demart wydało w tym roku serię "Encyklopedia PRL-u", w którego skład wchodzi właśnie "Życie PRL". Co znajdziemy w albumie? Przede wszystkim wspaniałe zdjęcia, oddające ducha tamtych czasów. Jedzenie na kartki, kilometrowe kolejki w sklepach i puste półki - to chyba najbardziej specyficzny obraz PRL-u. Oprócz zdjęć, mamy okazję poznać interesujące fakty, czasami bardzo zaskakujące i zabawne. Zastanawialiście się jak wtedy młodzież spędzała wolny czas? Gdzie chadzała i co było na topie? Młode dziewczyny słuchały Alibabek a chłopcy wzdychali do Poli Raksy. Dla tych, którzy nie znają tego z autopsji to z pewnością duża dawka ciekawej historii, podanej w bardzo czytelny i przystępny sposób.

"Życie PRL" to idealny prezent dla rodziców i dziadków, którzy być może czasem mają ochotę choćby na chwilę przenieść się w tamten świat. Moja mama z wypiekami na twarzy komentowała zawarte w albumie zdjęcia "Ojej..pamiętam", "Ale numer...ehh" czy też "To były czasy!" I właśnie tym ostatnim zwrotem zakończę recenzję - PRL! To były czasy! ;)

Za lekturę, która nie tylko mnie przyniosła uciechę, dziękuję Wydawnictwu Demart

3 komentarze:

  1. Myślę, że ta książka będzie idealnym prezentem dla mojego taty, który z ogromnym sentymentem wspomina czasy PRLu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cyrysia, album jest w bardzo atrakcyjnej cenie, więc zachęcam, a tata na pewno się ucieszy:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Posiadam z tej serii "Życie PRL praca, rozrywka, ludzie" z komentarzem pana Fedorowicza. Ubawiłam się przednio:) A kupiłam książkę kiedyś przy dużych zakupach książkowych w promocyjnej cenie za 19,99zł.:)))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...