Etykiety

8.22.2011

"Rebecca" (1940)


Opis z Filmwebu:
"Młoda, naiwna kobieta (Joan Fontaine) zostaje żoną bogatego wdowca (Laurence Olivier) i staje się Lady de Winter. Zamieszkują w jego gigantycznej posiadłości. Wkrótce dowiaduje się, jak potężne piętno na mężu i służbie odcisnęła Rebeka - pierwsza żona Maxima. Czy uda jej się uporać z ponurą przeszłością?"


Ostatnie dwa dni spędziłam u najbliższych w Warszawie. Jako, że podzielam gusta filmowe z Madzią, zdecydowałyśmy się na seans z dreszczykiem. Oczywiście film mistrza - Alfreda Hitchcocka. Reżyser zdecydował się zekranizować powieść Daphne Du Maurier już po raz drugi (rok wcześniej nakręcił "Oberża Jamajka"). W 1941 roku"Rebecca" otrzymała Oscara za najlepszy film.

Mroczny mężczyzna...poprawka, mroczny, bogaty i przystojny mężczyzna nie może poradzić sobie po utracie ukochanej żony. Mimo, iż od jej tragicznej śmierci mija rok, żałoba i smutek na stałe zagościły w rezydencji Państwa de Winter. Nostalgia udziela się także dziwnie wyglądającej pokojówce - Pani Danvers. Jednak pewnego dnia los wydaje się być łaskawy dla Maxima de Winter. Poznaje on młodą, piękną dziewczynę i wkrótce potem bierze ją za żonę. Nowa pani de Winter czuje się jednak nieswojo w ogromnym domu. Przedmioty przypominające Rebeccę osaczają ją z każdej strony i przyprawiają o lęk. Z przerażeniem zauważa niechęć i nienawiść, z jaką obdarza ją pokojówka. Co jest tego przyczyną? Co na prawdę stało się z Rebeccą? Może mury starego domostwa skrywają mroczną tajemnicę?

Polecam!

10 komentarzy:

 1. O rany, ale historia!!! Uwielbiam takie tajemnice. Powiedz jakie duchy nawiedzają mury tego domostwa, bo nie wytrzymam z czekaniem....Mam nadzieję, że gdzieś na DVD dostanę ten film.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cyrysia nic nie mogę zdradzić. Film jest chyba dostępny na YouTubie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam wersję włoską, dwuczęściową, z 2008 roku. Bardzo mi się podobała. Zakończenie niezwykle mnie zaskoczyło. Bardzo chciałabym przeczytać także książkę, a z tego co piszesz wnioskuję, że i z filmem z 1940 warto się zapoznać. Na pewno to zrobię. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Film jak najbardziej warty obejrzenia. Każdy miłośnik starego kina z dreszczykiem będzie usatysfakcjonowany. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gdzie te czasy, gdy tvp2 wieczorami nadawała filmy Hitchcocka...

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj warto, warto się zapoznać:)

  bluedress wiem, co masz na myśli. Teraz dobre, stare filmy można obejrzeć na TCM, TVP Kultura i Ale Kinie (ale to od czasu do czasu, bo też szału nie ma).

  OdpowiedzUsuń
 7. tak wiem, dobrze, ze są takie kanały, ale fakt: szału nie ma, jeszcze tvp1 czasem ma zryw,ale też nie to samo... do bólu chyba wyświetlany jest 'Śniadanie u Tiffany'ego'. który uwielbiam, ale Hitchcocka daaawno nie było

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie muszę obejrzeć, strasznie podoba mi się ta rezydencja^^

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko czytałam, ale podobało mi się. To rzeczywiście mroczna historia i nie wątpię, że Hitchcock wycisnął z tego ile się da :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj tak rezydencja jest mroczna i z klimatem.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...