Etykiety

4.18.2011

"Informacja w internecie" Magdalena Karciarz, Maciej Dutko
Strasznie lubię czytać książki, które uzupełniają moją wiedzę z dziedzin, którymi na co dzień się nie interesuje. Książka „Informacja w internecie” jest kompendium wiedzy o historii internetu, powstawaniu pierwszych stron www i, przede wszystkim, o szumie informacyjnym i sposobie jak sobie z nim radzić.

Książka porusza także problemy praw autorskich, fenomen portali społecznościowych czy też popularnej encyklopedii Wikipedia.

Nie da sie ukryć, że internet zrewolucjonizował nasze życie. To w jaki sposób z niego korzystamy zależy tylko od nas. Gdyby nie ta książka nie wiedziałabym o kanałach RSS, możliwości wykorzystania niektórych narzędzi i opcji wyszukiwarek. Okazało się, iż mimo że korzystam z internetu codziennie, to wiele rzeczy odkrywałam z niekrytym zdziwieniem („Oooo! to tak można? Nie wiedziałam.”).

„Informacja w internecie” zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Spodobał mi się również cytat zawarty gdzieś pośrodku książki: „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Albo jak mawiała moja nauczycielka chemii w liceum: „Można doprowadzić osła do wodopoju, ale nie zmusi się go do wypicia”. ;)

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu PWN

3 komentarze:

  1. O, a mnie w szczególności interesowałby temat praw autorskich w internecie

    OdpowiedzUsuń
  2. Mag to polecam. Jest to opisane w książce bardzo dokładnie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam książkę Macieja Dutki - Copywriting internetowy. Również w niej znajduje się mnóstwo ciekawych cytatów dotyczących m.in. tytułów, nazw, domen czy języka internetu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...