Etykiety

4.28.2010

"Rzymskie wakacje" (1953)"Księżniczka Anna (Audrey Hepburn) podróżuje po Europie. Od zawsze towarzyszy jej sztab doradców, guwernantek i lokajów. W Rzymie znużona życiem według sztywnych reguł, Anna ucieka służbie, by zasmakować normalności. Spotyka dziennikarza, Joe Bradleya (Gregory Peck), który oferuje jej gościnę w swym skromnym mieszkaniu."

W końcu, udało mi się obejrzeć kolejny film z mojej kolekcji. Już myślałam, że nigdy nie znajdę na to czasu, a jednak:)Lekka i przyjemna historia o młodej księżniczce, która postanawia uciec z zamku, aby przeżyć przygodę życia. Na swej drodze napotyka młodego mężczyznę, który oszołomiony (początkowo uważa ją za pijaną)decyduje się jej pomóc. Anna ma okazję poznać Rzym i zasmakować normalnego życia. Nie powiem, żeby była to komedia romantyczna. Wątek miłosny nie jest tu aż tak bardzo rozbudowany i nie jestem do końca przekonana czy w ogóle taki był. Wszystkie filmy z tą aktorką są dla mnie ogromną przyjemnością, jednakże zdecydowanie wolę ją w kolorze (film jest czarno-biały). Mam też mieszane uczucia, jeśli chodzi o zakończenie filmu, bo chyba nie jest happy endem.

Po niesamowicie ciężkim tygodniu przyszedł czas na odrobinę relaksu. Już prawie zapomniałam, jak to jest wstać i nie brać się od razu do nauki, obowiązków, pracy. Z racji tego,że dziś mam wolne, przedpołudnie minęło mi na lekturze i filmie. Dopiero teraz zabieram się do nauki. Także śmiało mogę rzecz, że regeneracja ma, przebiegła pomyślnie. 9 maja mam urodziny i z tego powodu pozwoliłam sobie na "małe" zamówienie książkowe. Jak wiecie, to grzech i hańba nie zamówić niczego, kiedy w księgarni jest słynna już promocja 3 za 2:) Zamówiłam następujące pozycje:
1."Każdy dom potrzebuje balkonu" Frank Rina
2."Droga" McCartthy Cormac
3."Pani Dalloway" Virginia Woolf
4."Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Larsson Stieg
5."Cud w medycynie"
6."Lato przed zmierzchem" Doris Lessing

Stosik zapowiada się fascynująco, nieprawdaż?

5 komentarzy:

 1. "Drogę" polecam - czytałam w ramach wyzwania Pulitzera, książka świetna, byłam pod dużym wrażeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zachęciła reklama książki w programie "Hurtownia książek". Jeśli mnie pamięć nie myli, można obejrzeć ten odcinek na stronie programu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Film uwielbiam :)
  Co do książek - zazdroszczę, że Larssona dopiero przed Tobą - miłego czytania!
  "Cud w medycynie" z chęcią bym podkradła :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę, zazdroszczę :) Ja dziś sobie zrobiłam akcję 3 za 0 i wypożyczyłam na weekend majowy 3 książki :D Ale mam zaległości w czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tucha, nie mogę doczekać się Larssona:) Tyle dobrego o nim słyszałam:)
  Magrat 3 za 0 brzmi jak najbardziej ekscytująco:) ja również mam zaległości i to mnie denerwuje najbardziej:(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...