Etykiety

2.08.2010

Płyta dnia - "Far" Regina Spektor"Urodzona 18 lutego 1980 w Moskwie amerykańska piosenkarka, autorka piosenek i pianistka. Jej muzyka jest kategoryzowana do środowiska anti-folk, skoncentrowanego w nowojorskim East Village. Spektor pochodzi z muzykalnej rodziny, jej ojciec, fotograf, był skrzypkiem, a matka była profesorem muzyki w rosyjskim konserwatorium (obecnie uczy w publicznej szkole podstawowej w Mount Vernon, Nowy Jork). Rodzina opuściła Związek Radziecki w 1989 r., kiedy w czasie pierestrojki rosyjscy Żydzi mieli prawo do legalnej emigracji."

Już jakiś czas temu dokonałam tego niesamowitego odkrycia. A tak naprawdę dopiero dzisiaj miałam odwagę wsłuchać się w płytę "Far". Nie potrafię jednym słowem opisać tej muzyki. Jest zabawna, radosna ale też słodka na swój dziewczęcy sposób. Potrafi sprawić , że mam ochotę wziąć ze sobą niebieski balonik, włożyć kolorową czapkę i wyjść tak na dwór. Ma też właściwości wbijania mnie w fotel z uczuciem rozanielenia i uśmiechem od ucha do ucha. Jutro rozejrzę się za kolejnymi albumami artystki, bo jednak dużo straciłam,że "wpadła" mi w ręce tak późno. :)

4 komentarze:

 1. Bardzo mi się spodobały dwa utwory tej artystki umieszczone na soundtracku do filmu "500 days of summer". Chętnie wysłuchałabym całej jej płyty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oo nie słyszałam o tym filmie, ciekawe..

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam ten film - całkiem sympatyczny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zakochałam się w utworach Reginy po piosence "Fidelity" - teledysk jest niesamowicie perfekcyjnie skomponowany (ach!, te szpilki w pierwszych kadrach). Potem wsłuchałam się w "On the radio", nucąc go przez długi późniejszy czas pod nosem, a i całkiem głośno też, a w rezultacie pani Spektor wylądowała jako jedna z moich ulubionych wokalistek, jeśli nie, jak mawiał Tygrysek, najulubieńsza;) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...