Etykiety

7.16.2013

"Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi" Dorota Augustyniak - Madejska, Bożena Biernot


Książek omawiających zagadnienia zdrowego odżywania jest dzisiaj na pęczki. Jedne są mało oryginalne, drugie zasługują na szczególną uwagę. Książka "Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi" zdecydowanie należy do tej drugiej grupy. Jest to jedna z nielicznych książek, które wniosły bardzo wiele w moje życie, a dokładniej, w mój sposób odżywiania się i samej wiedzy o nim.

O tym, że dieta zgodna z grupą krwi przynosi zdumiewające rezultaty słyszałam już od znajomych oraz z prasy. Stosują je znane modelki i aktorki. Mi samej dość ciężko ocenić jej efekty, gdyż stosuję się do zaleceń zawartych w książce zaledwie dwa tygodnie. Jednak nie chcę pisać o samej diecie i jej skutkach, a o samym procesie, nie tylko odchudzania się, co zdrowego odżywania.

Książka ta, to coś znacznie więcej niż instrukcje dla osób z konkretną grupą krwi. Jest to lektura dla wszystkich, nie tylko tych, którzy pragną przejść na dietę. Mówi ona o różnych mechanizmach, które utrudniają prawidłowe trawienie pokarmów, zatruwają nasz organizm, zakwaszają go i powodują dodatkowe kilogramy. Dużo w niej ciekawostek i faktów natury fizjologicznej, porad medycznych i zdrowotnych, a także psychologii. Z lektury dowiemy się chociażby czym jest PPM i jak się go oblicza, z czym związany jest indeks glikemiczny i dlaczego należy się go obawiać. Wszystko wytłumaczone jest w sposób naukowy, jasny, prosty i bardzo zwięzły.  Mimo, że od dawna interesuję się zdrowym odżywaniem, moja wiedza została wzbogacona o dziesiątki informacji, które zdążyłam już odnotować w moim "wellnessowym" notesie, a książkę przekazuję dalej znajomym.

Ci, którzy wybiorą tę książkę głównie ze względu na dietę zgodną z grupą krwi, z pewnością nie będą zawiedzeni. Oprócz podstaw teoretycznych, związanych z tym, jak doszło do wysnucia teorii na temat samej diety, w poradniku znajdziecie również:


  • tabelę produktów zakazanych i idealnie dobranych do każdej z grup krwi, z uwzględnieniem jej kwasowości i zasadowości.
  • 45 stron z przepisami pysznych dań odpowiednich dla grupy krwi 0, A, B oraz AB
  • 10 dniowy jadłospis (5 dań) dla każdej z grup krwi wraz z uwzględnieniem ilości spożytych kalorii
Reasumując, jest to doskonała skarbnica wiedzy dla wszystkich tych, którym leży na sercu dbanie o własne zdrowie. Jestem pewna, że podczas czytania niejednokrotnie otworzycie szerzej oczy ze zdziwienia i zaczniecie stosować się do wybranych porad.

Za lekturę dziękuję Wydawnictwu Sensus.

1 komentarz:

  1. Znalazłam super konkurs dla odchudzających się:) motywujące? :)
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=174044436108452&set=a.130222910490605.1073741829.129728037206759&type=1&theater

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...