Etykiety

5.23.2013

"Jak mówimy...? Gramatyka angielska - łatwa i przyjemna" Izabella Rodzik-Sambierska


Książka "Jak mówimy...? Gramatyka angielska - łatwa i przyjemna" jest pozycją, która doskonale nadaje się do wszelakich powtórek - egzaminy, certyfikaty, matura. Jednak raczej nie polecam jej osobom, które nigdy nie miały kontaktu z językiem angielskim. Podręcznik ten zawiera teorię (bez ćwiczeń) popartą licznymi przykładami, porządkującą czasy, wyrażenia gramatyczne oraz interpunkcję.

Autorka zaczyna od omówienia czym jest język angielski, jak i gdzie powstał - podaje tło historyczne. Następnie dość obszernie opisuje cechy charakterystyczne tego języka pod kątem fonetyki, intonacji, akcentów i rytmu. Ten rozdział to zdecydowanie dobry wstęp dla osób początkujących. Szkoda, że w dalszych rozdziałach zupełnie zrezygnowano z ćwiczeń sprawdzających zdobytą wiedzę, bo znacznie podniosłoby to atrakcyjność książki.

Książka nie różni się znacznie od innych tego typu wydawanych na rynku. Niemniej jednak  jest to pozycja rzeczowa i konkretna. Teoria objaśniona jest w sposób jasny i całkiem przystępny, nawet dla młodszych uczniów. Świetnie byłoby, gdyby autorka wydała kolejną część książki, tym razem w całości poświęconą ćwiczeniom na znajomość gramatyki.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Poltext

2 komentarze:

  1. Czegoś takiego właśnie szukam. Książki, która łopatologicznie wytłumaczy mi angielską gramatykę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście do końca nie lubię podręczników do nauki języka, lepiej idzie mi nauka, gdy słucham tego, czego chcę się nauczyc. Jednak niekiedy warto zajrzec do kompetentnej książki i sprawdzic, czy nasz tok rozumowania jej dobry. ;)

    Pozdrawiam,
    www.okiem-recenzenta.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...