Etykiety

1.09.2013

Treecards Human Being poziom A1 - elementary

Z ciekawością przyglądam się ewolucji jaka właśnie dzieje się na rynku produktów do nauki języka angielskiego. Fiszki zdecydowanie wiodą prym i stają się coraz popularniejsze, a wydawnictwa zaskakują nas ciągłymi ulepszeniami.

Wydawnictwo Cztery Głowo jakiś czas temu zaskoczyło swoich klientów nowym produktem. Mowa tutaj o Tree Cards - fiszkach obrazkowych zamkniętych w malutkim pudełeczku. Metoda jaką zaproponowali wydawcy nazywa się Treelosophy.  Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się filozofia nauki opartej na schemacie drzewa. Korzeń tego drzewa to nic innego jak odpowiednia metoda nauki wraz z motywacją, która nie przypomina sinusoidy, lecz stale rośnie. Tak samo jak istotną rolę w rozwoju rośliny, odgrywa rodzaj gleby, na której posiejmy nasionko. Im solidniejsza będzie nasza "gleba", tym silniejsze korzenie i większe szanse na sukces. Służy temu treebox wraz z przewodnikiem, w którym dokładnie opisana jest metoda nauki i sens filozofii treecards.

Kolejny element drzewa to mocny pień czyli gramatyka. Nauka samych słówek przecież nie wystarczy, aby opanować język obcy.  Wydawnictwo z zapowiedziach na swojej stronie internetowej prezentuje zestaw do nauki gramatyki języka angielskiego na poziomie podstawowym. Kiedy dokładnie ukażą się fiszki do gramatyki, niestety nie wiem. Liście drzewa to słówka i zwroty, które im liczniejsze tym lepiej. Dotychczas ukazały się 4 produkty do nauki słówek na poziomie A1.

  • Everyday Life
  • World and Travel
  • Human Being
  • Work and Education


Przetestowałam zestaw "Human being". Oceniłam je pod kątem wygody użytkowania oraz opracowania graficznego. Po pierwsze fiszki idealnie nadadzą się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Tym samym polecam ją także najmłodszych, ze względu na przykuwające uwagę rysunki. Dzięki temu zabiegowi nauka słówek nie jest żmudna i nudna, lecz może okazać się świetną zabawą dla całej rodziny. Po drugie, pudełko zawiera także 50 testów utrwalających, w formie krzyżówek, rebusów i tradycyjnych wykreślanek.  Po trzecie, ze strony wydawnictwa można bezpłatnie pobrać nagrania, dzięki którym uczeń przyswoi poprawną wymowę, zawartych w pudełku słówek.

Jestem bardzo ciekawa jak wyglądać będą fiszki na wyższym stopniu zaawansowania i czy wydawnictwo planuje wydanie także fiszek do innych języków.

Za fiszki dziękuję Wydawnictwu Cztery Głowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...