Etykiety

1.23.2013

Konkurs językowy! Wygraj dowolny kurs on-line.
Witajcie!  Ostatnio na blogu podzieliłam się z Wami swoją opinią o kursach on-line na platformie Multikurs.pl. Dzisiaj mam dla Was OGROMNĄ NIESPODZIANKĘ. Platforma Multikurs.pl ufundowała dla Was 3 miesięczny dowolnie wybrany kurs języka obcego. Do wyboru jest aż 9 języków na różnym stopniu zaawansowania. To od Was zależy czy wybierzecie kurs gramatyki, kompleksowy czy naukę słownictwa.

Pytanie konkursowe, na które należy odpowiedzieć pod tym postem brzmi:
"Co jest dla Was największą motywacją podczas nauki języków obcych"?

Na odpowiedzi czekam do piątku do godziny 20:00. Spośród Waszych wypowiedzi wybiorę 3 najbardziej dla mnie interesujące i inspirujące.

Wyniki podam na blogu późnym wieczorem w piątek. Osoby wygrane będą poproszone o rejestracje na platformie i podanie mi swoich loginów. Po przesłaniu mi informacji, podam Wam kody do uruchomienia  wybranych kursów.
Zachęcam do konkursu i zapoznania się z ofertą platformy Multikurs!7 komentarzy:

 1. Spróbuję, a nuż się uda :)
  Największą motywacją są dla mnie widoczne postępy! Kiedy na przykład mogę przeczytać tekst w oryginale, z którym jeszcze miesiąc wcześniej miałam nieliche problemy, obejrzeć odcinek serialu ze świadomością, że żadna kwestia wypowiadana przez bohaterów mi nie umknie, i, co najważniejsze, kiedy mogę grać rolę językowej wyroczni dla córki :D Nic tak nie motywuje, jak uznanie w oczach gimnazjalistki :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja motywacja może jest zwyczajna - po prostu chcę zrozumieć to co inni mówią do mnie i umieć odpowiedzieć na zadane pytania. Wyjeżdżając gdziekolwiek zagranicę lubię myszkować po mniej uczęszczanych zakamarkach, poznawać ludzi, a bez języka ani rusz. Czekanie na to by inni nauczyli się polskiego może i jest łatwiejsze, ale po co jeżeli można samemu poznawać świat?

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie w Komputer Świat (?) były ostatnio kody do tych darmowych kursów, sama chętnie z nich skorzystam. Świetnie, że przypomniałaś. :) Dla mnie motywacją będą ferie, a co! (Nie, nie biorę udziału w konkursie :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie jeśli chodzi o języki obce to jestem dość słaba. Uczyłam się kilku, ale nigdy na tyle długo, by nauczyć się świetnie, każdy wie, jak to wygląda w polskich szkołach. Przez kilka lat miałam więc styczność z: angielskim, rosyjskim, niemieckim, łaciną i włoskim. Sama trochę próbuję zmniejszyć zaniedbanie w tej dziedzinie i powróciłam do angielskiego i niemieckiego. Największa motywacja? Móc czytać teksty/książki w oryginale i bez przeszkód oglądać filmy bez napisów. Bezproblemowa konwersacja z obcokrajowcami też by się przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Największą motywacją jest dla mnie przebywanie z Erasmusami na uczelni - niby wszyscy mówią po angielsku, ale i tak co chwila przełączają się na swoje języki. Wprowadza to zamęt - nie mogę juz się anwet połapać, który z tych języków uważam za najpiękniejszy!

  Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego, bo miałam jechac w wakacje na praktyki. . Teraz najważniejsze wydaje mi się być, że dzięki temu na organizowanych przez nich kolacjach w akademiku mogłabym się włączyć do rozmowy, a nie tylko słuchać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam dwie takie rzeczy - pierwszą jest akcent z jakim mówią rodowici Brytyjczycy, Francuzi, Rosjanie itd. Często wsłuchuję się w pojedyncze słowa, czasem całe zdania i staram się je powtarzać w jak najmniej zmienionej formie ;) Póki co mówię trochę po angielsku i z typowym polskim akcentem :D), ale próbuję zawsze przemycić jakieś słowa w British english - w końcu trening czyni mistrza.

  Moją drugą motywacją jest... mój segregator. Podzieliłam go na kilka sekcji (typu: słówka; gramatyka; phrasal verbs itp.) Może to dziwne, ale uwielbiam go zapełniać, wtedy autentycznie widzę, że moja wiedza się powiększa. A żeby równie dużo zapamiętywać z tych nowości wprowadziłam metodę "plusów" - co jakiś czas powtarzam nowe rzeczy i jeśli jest wszystko ok, to stawiam na danej kartce +, to taka rywalizacja z samą sobą "jak dużo + uda ci się dostać" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Motywacja? Móc mówić na tyle dobrze w obcym języku, żeby uczyć swoje dzieci. Od małego.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...