Etykiety

10.01.2012

"Spójrz mi w oczy" Lisa Scottoline


Są książki, które opowiedzianą w nich historią szokują i sprawiają, że im prędzej chce się poznać jej finał.  Taką książką jest "Spójrz mi w oczy", autorstwa Lisy Scottoline, zachwalaną przez Norę Roberts oraz Jodi Picoult - pionierki w dziedzinie kobiecej, lekkiej a zarazem poruszającej literatury.  Czy istnieją powody dla których nie warto zajrzeć do środka? Przekonajmy się.

Jest kolejny, zwykły, przypominający poprzednie dni, poranek, w którym Ellen odbiera swoją pocztę. Każdy z nas doświadcza tego codziennie. Stosy niepotrzebnych reklam i gazetek z ofertami pobliskich sklepów, informacje o wyprzedażach, zaproszenia na lokalne uroczystości. Przeważnie po pobieżnym przejrzeniu, od razu lądują w koszu. Niestety Ellen na jednej z ulotek dostrzega zdjęcie chłopca, łudząco podobnego do własnego, adaptowanego synka. Napis na kartce " Czy widziałeś to dziecko" daje jej do zrozumienia, że ma do czynienia z czymś przerażającym i niezrozumiałym.

Ellen postanawia na własną rękę zacząć śledztwo, z którego nie wyniknie nic dobrego. Z początku pewna siebie i zdeterminowania kobieta, z czasem uświadamia sobie, że jej i małemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. W grę zaczynają wchodzić regulacje prawne, które jak się z czasem okaże, nie są do końca jasne i zrozumiałe. Czy bohaterce uda się rozwikłać zagadkę i utrzymać chłopca przy sobie? Sięgnijcie po książkę, aby poznać prawdę.

Nie czytałam poprzednich książek autorki, lecz wiem jak wiele wzbudziła zachwytu. Według mnie to całkiem zgrabnie napisania powieść, długo trzymająca w napięciu i budująca je powoli, acz skutecznie. Jest to idealne czytadło na jesiennie popołudnia, jeśli mamy ochotę na chwile grozy i elementy dreszczowca. Uważam, że z książki mógłby powstać świetny film, które często puszczane są  wieczorami w państwowej telewizji.  Być może mało ambitne, ale wciągające i poruszające.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

8 komentarzy:

 1. Ksiazke mam u siebie i juz niedlugo sie za nia zabiore. ;) Strasznie mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem pewna, że pochłonie Cie bez reszty:)

   Usuń
 2. Skończyłam właśnie czytać tę ksiązke i jestem pod wielkim jej wrażeniem. Świetna, emocjonująca powieść skłaniająca jednocześnie do głębszych refleksji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie uważasz,że byłby z niej świetny film?:)

   Usuń
  2. Zdecydowanie ta książka byłaby dobrym pomysłem na film. Szczególnie końcówka była tak emocjonująca i dramatyczna, iż niemal ją widziałam na szklanym ekranie.

   Usuń
 3. No chyba każdy chce zrobić mi na złość! Tak mnie kusi ta książka, taką mam na nią ochotę, że chyba nie będę czytać żadnych recenzji o niej! ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz innego wyjścia, jak tylko po nią sięgnąć:)

   Usuń
 4. Czytałam i książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...