Etykiety

7.26.2012

Włoski Non c'e problema!


Kolejne tygodnie mijają, a ja nadal rozwijam podstawy swojego włoskiego. Tym razem postanowiłam połączyć tradycyjny podręcznik z kursem multimedialnym i nagraniami MP3, co stanowi kurs wydawnictwa SuperMemo – Włoski. Non c'e problema! Poziom podstawowy (A1-A2).

Podręcznik zawiera 12 bardzo obszernych i bogatych w materiał dydaktyczny lekcji, po opanowaniu których, można pochwalić znajomością włoskiego na poziomie A2. Znajdziemy w nim zarówno podstawowe dialogi, zasady gramatyki wraz z ćwiczeniami, a także zadania leksykalne. Na końcu książki znajduje się słowniczek, jak w standardowych podręcznikach tego typu. Książka ma format a5, zatem nie jest zbyt pokaźnych gabarytów i można ją zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Jednak bardziej przypadł mi do gustu program multimedialny. Jest prosty w obsłudze i świetnie zaprojektowany. To co jest oryginalne i z czym nigdy się nie spotkałam to trener wymowy. Za jego pomocą można w prosty i szybki sposób nagrać własną wypowiedź i sprawdzić czy nasz akcent oraz ton głosu odpowiada zapisanym w trenerze poprawnym parametrom. Jest to możliwe dzięki skonstruowanym wykresom amplitudy i spektrogramowi.

Podczas nauki z programem multimedialnym system sam generuje dla nas powtórki oraz przygotowuje dla nas informację o nowym materiale, który mamy do przyswojenia. Naukę uprzyjemnia śliczna szata graficzna, zdjęcia bezkresnych włoskich pól, zdecydowanie zachęcają do pilnej nauki. Wygodne okazało się też to, że z kursu może korzystać kilka osób i każdy ma swój własny panel.

Podsumowując, kurs sprawdzi się idealnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem włoskim. Połączenie nauki z podręcznika i kursu multimedialnego, z możliwością odsłuchiwania mp3 okazało się dobrym pomysłem. Gdyby podręcznik był bardziej kolorowy nauka z niego byłaby jeszcze przyjemniejsza. Czarno – biała szata troszkę obniża walory estetyczne.

Całość kursu włoskiego składa się na 3 pudełeczka – podstawowy, średni i zaawansowany. Zanim dojdę do ostatniego, upłynie jeszcze kawał czasu. Proszę trzymać za mnie kciuki. 
Kurs otrzymałam od firmy SuperMemo

6 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki :)
  Zamierzam uczyć się z tego programu, ale z hiszpańskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm ... życzę wielkiej wytrwałości !
  Ja uczę się francuskiego, ale idzie mi to ciężko .. !!

  Wpadnij do mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Uczyłam się włoskiego ponad 10 lat temu. Teraz już niestety niewiele pamiętam. Na razie skupiam się na hiszpańskim, ale na pewno na nim nie poprzestanę :). Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uczę się z tego samego tytułu ale hiszpańskiego i bardzo mi się podoba! Z tym, że ja mam tą wersję na platformie, bez podręcznika :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia w nauce włoskiego. Ja miałam na początku nauki kontakt z pierwszą częścią tego kursu do hiszpańskiego, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Może to po prostu nie dla mnie. Swoją drogą przypomniało mi się, że trzeba włoski odświeżyć bo wrzesień coraz bliżej.
  Pozdrawiam April

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...