Etykiety

7.09.2012

Smart fiszki. Nowy, kolorowy sposób nauki francuskiego i hiszpańskiegoMyślałam, że w dziedzinie fiszek już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Wiele wydawnictw urozmaica swoje produkty, sprawiając, że tradycyjne fiszki stają się coraz oryginalniejsze, bardziej pomysłowe i zawierają niezliczona ilość urozmaiceń. Spotkałam już się z fiszkami w postaci quizu, z formami gramatycznymi oraz konwersacjami. Tym razem po otworzeniu podłużnego pudełeczka doznałam pozytywnego szoku.

Moim oczom ukazały się fiszki oznaczone kolorami całej tęczy, od soczystej cytrynki po trawiastą zieleń. Na każdej fiszce oprócz słówka w języku obcym, umieszczony jest kolorowy obrazek, który jeszcze lepiej pobudza połączenia nerwowe w naszym mózgu, sprawiając, że słówka jeszcze lepiej zapadają w pamięć. A na odwrocie – niespodzianka! Specjalny kod pozwala na pobranie aplikacji na iPhone'a lub smartfona, za pomocą której można odsłuchać nagrania słówek i przykładowego zdania podanego na fiszce.

W pudełku znaleźć można jeszcze 41 przegródek (usztywnione, jasno zielone kartoniki) za pomocą których, oddzielimy słówka wedle określonej przez nas reguły. Kurs zawiera 13 tematów takich jak:
 • Ciało, życie, istoty żywe i natura
 • Ludzie, rodzina, społeczeństwo
 • Budowle, dom, odzież i higiena osobista
 • Emocje, postawy i odczucia
 • Myśl, komunikacja i język
 • Substancje, przedmioty, sprzęt i jedzenie
 • Sztuka, przemysł, edukacja i technologia
 • Miary, pieniądze i handel
 • Rozrywka, gry i sport
 • Wygląd, czas i przestrzeń
 • Ruch, położenie, podróżowanie i transport
 • Pojęcia ogólne i abstrakcyjne
 • Podstawy
  Do instrukcji korzystania z kursu dołączony jest również kalendarz powtórek, dzięki któremu systematyczna nauka nie będzie już stanowiła problemu. To co ciekawe to inne zastosowania fiszek podczas zabaw i spotkań towarzyskich. Wydawnictwo SuperMemo opisało w instrukcji kilka pomysłów na to, jak w bardziej kreatywny i rozrywkowy sposób można wykorzystać ten produkt.

Na każdej karteczce znajduje się także miejsce na notatki własne. Nagrania do całości można bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa.

Nauka hiszpańskiego i francuskiego nigdy nie była dla mnie tak bardzo kolorowa. To dla strzał w 10, bo z natury jestem wzrokowcem, który łączy fakty w powiązaniu z obrazami. A pomysł, aby każdemu obcemu słówku towarzyszył śliczna ikonka jest genialny. No i ten fantastyczny, nowoczesny pomysł z wersją na iPhone'a. Jak dla mnie super.

Jestem strasznie ciekawa czy wydawnictwo planuje wydać fiszki również w innych językach (poza francuskim i hiszpańskim, jest angielski i niemiecki) na wyższych poziomach niż podstawowy. Jedyne czego mi brakowało to jakiegoś etui na pojedyncze fiszki do zabrania w podróż lub na spacer po parku. Ostatnio mam to w nawyku, a nie bardzo lubię, kiedy moje karteczki po jednej takiej podróży wyglądają jak psu z gardła wyjęte. Takie etui byłoby bardzo przydatne. 

Za Fiszki dziękuję firmie SuperMemo

5 komentarzy:

 1. Takie fiszki z hiszpańskiego bardzo by mi się przydały. Póki co sama je sobie robię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyglądają! Akurat dzisiaj o nich czytałam a tutaj u Ciebie recenzja ;) Przyznam szczerze, że przekonują mnie te obrazki ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie chyba zbyt kolorowe. Wolę tradycyjne, czarno-białe. Niemniej jednak, dla wzrokowców będą idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. hmm kolorowe fiszki? brzmi bardzo ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo mi się podobają, jestem wzrokowcem, więc te wszystkie kolory i obrazki bardzo do mnie przemawiają jednak wstrzymam się z zakupem aż wydadzą wyższe poziomy :)

  http://ksiazkowojezykowerozmyslania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...