Etykiety

6.14.2012

Kursy językowe online - Chiński

Postanowiłam przetestować jeden z popularnych serwisów, na których można wykupić kurs języka obcego online. Przyznam, że nigdy nie korzystałam z tej formy nauki, bo jednak wolę mieć klasyczny zeszyt i podręcznik. Słowa, które sama zapisuje jakoś bardziej do mnie przemawiają i sprawiają, że łatwiej je zapamiętuje.

Pokusiłam się o język chiński (Chiński -Szybki start). Po zalogowaniu się na platformie językowej otrzymujemy swój plan nauki, zakres powtórek i odnawiającą się za każdym wejściem informację o ilości  (w procentach) przerobionego kursu.  Świetną opcją jest kalendarz powtórek, który daje nam bezpośredni wgląd w postępy naszej pracy. Z góry ostrzegam, że kurs jest bardzo rozbudowany i obszerny. Mnie w ciągu 2 tygodni udało się przerobić 1,9% całości, a uważam, że nauczyłam się już wielu słówek i zwrotów na poziomie podstawowym. Początkowe lekcje to nauka powitania, przedstawiania się i prostej komunikacji. W zapamiętywaniu słówek pomaga nam lektor oraz niezliczona ilość ciekawych zadań. Po każdym zadaniu (nie ważne czy wykonanym dobrze czy nie prawidłowo) program generuje nam termin kolejnych powtórek.

To co bardzo przypadło mi do gustu to powtórki. Za każdym razem, kiedy logujemy się na platformę, przed przystąpieniem do zapoznania się z nowym materiałem, musimy jeszcze przejść przez szereg powtórek. I tak do skutku. Nie ma zatem możliwości,aby po regularnej i intensywnej nauce nie opanować wszystkich słów i zwrotów. Należy jednak pamiętać, że pismo chińskie do łatwych nie należy. Ja moją naukę wzbogaciłam o zeszyt, w który wpisuję zawiłe chińskie znaczki jak w szkole podstawowej. To co może sprawiać kolejne problemy to wymowa. Język chiński jest o tyle skomplikowany, że istnieje w nim kilka akcentów (bardzo do siebie podobnych), które całkowicie zmieniają znaczenie słów. Na szczęście za każdym nowym słówkiem stoi lektor, który wyraźnie wymawia sylaba po sylabie.

Podsumowując kurs jest godny polecenia. Można wybrać kurs zarówno na 6 miesięcy jak i cały rok.  Dodatkową opcją jest nauka z lektorem online. Zachęcam Was do wypróbowania kursów online. 

Jakie są Wasze doświadczenia z nimi? Polecacie? A może wręcz przeciwnie?

Za kurs dziękuję Wydawnictwu SuperMemo


4 komentarze:

 1. Interesująca propozycja! Mnie tam do chińskiego nie ciągnie, ale chętnie wypróbowałabym tę metodę z jakimś europejskim językiem:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będę rozglądać się za kursami do nauki angielskiego na poziomie zaawansowanym, głównie zależy mi na słownictwie, bo ciągle jest ubogie.

   Usuń
 2. Wygląda naprawdę ciekawie! Aż mam ochotę wypróbować ;) Super!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...