Etykiety

4.16.2012

Fiszki 100 najważniejszych przysłów i cytatów

Jeden z pięciu elementów kursu "100 najważniejszych..." (są jeszcze "Czasowniki nieregularne",  "Czasowniki frazowe", "Kolokacje" oraz "Idiomy") i dla mnie najbardziej zaskakujący. Nigdy nie wpadłam by na to, aby zapisywać sobie cytaty i przysłowia na malutkich kartonowych fiszkach.

Metoda nauki jest niemal identyczna jak w przypadku fiszek "Poznaj kraj". W pudełeczku znajdują się 2 kolorowe przegródki zielona i czerwona, kojarzona odpowiednio z kolorami sygnalizacji świetlnej. Zielony kartonik "Umiem", daje nam znak, że możemy kontynuować naukę z kolejnymi karteczkami, a czerwony kartonik "Nauka", każe zatrzymać się i skupić na tych, które jeszcze nie umiejscowiły się w naszej pamięci.

Swój poziom angielskiego oceniam na zaawansowany, ale przyznam, że 90% przysłów była dla mnie zupełnie obca. Produkt był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem i pozwolił opanować mi zdania, których znajomością, przyznajmy szczerze, mało kto może się pochwalić.

Kto by przypuszczał, że przysłowie "Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" w angielskim tłumaczy się na "A bad workman always blames his tools". A "You can't make a silk purse out of a sow's ear" to nic innego jak "Z piasku bicza nie ukręcisz".

Dla mnie metoda nauki z fiszek okazała się zbawienna  w chwilach, kiedy czas nieopatrznie przecieka nam przez palce. Kiedy czekam na tramwaj, wyciągam maksymalnie 10 kartoników i oddaje się nauce poprzez zabawę.

Nie mogę się doczekać kiedy "Fiszki 100 najważniejszych przysłów i cytatów" zostaną przygotowane także dla innych języków niż angielski.

Więcej na stronie Wydawnictwa Cztery Głowy


4 komentarze:

 1. Od dłuższego już czasu przyglądam się prezentowanym przez Ciebie fiszkom i coraz bardziej mnie ciekawią. Takie fiszki wydają się być naprawdę ciekawym pomysłem na naukę języka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie:) Tym bardziej, że ta seria "100 najważniejszych" bez problemu mieści się nawet w małej torebce i kosztuje mniej niż 10zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Nie wiedziałam o istnieniu tego, ale choć nie lubię angielskiego, samych tych przysłów chętnie bym się nauczyła :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam nawet, że są takie fiszki w ich ofercie ;) Super!
  Ostatnio przyły do mnie ich fiszki i wśród nich m.in. Poznaj Niemcy. To co mi się podoba, to właśnie to, że można je wrzucić do torebki i wszędzie zabrać ze sobą ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...