Etykiety

3.22.2012

Repetytorium leksykalno-tematyczne Hiszpański poziom B1-B2


Po przerobieniu repetytorium na poziomie podstawowym, postanowiłam spróbować swoich sił z tym dla średnio zaawansowanych. Tak jak w przypadku pierwszego tomu z tej serii, całość podzielona jest na rozdziały tematyczne takie jak podróże, kultura i sztuka czy też przyroda i wszechświat. Rozdziały te są bardziej rozbudowane, zawierają więcej i trudniejsze słownictwo, więcej zadań i całą masę popularnych uzupełnianek.

To, co zwróciło moją szczególną uwagę i zasługuje na duży plus to teksty. Są znacznie dłuższe, bogatsze w przydatne zwroty i idiomy. Nad jednym tekstem pochylałam się średnio od 30 – 50 minut, także materiału w podręczniku jest mnóstwo i z pewnością zaspokoi apetyt na język hiszpański na bardzo długi czas.

Do książki dołączona jest także płyta CD z nagraniami lektorów, którzy pomagają przebrnąć przez zamieszczone teksty i rozwikłać problemy z wymową i akcentem.

Standardowo na końcu książki odnajdziemy klucz do wszystkich ćwiczeń, a także rozdziały podsumowujące zdobytą wiedzę. Szczerze polecam wszystkim miłośnikom języka hiszpańskiego, maturzystom, studentom, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę na poziomie B1-B2.


Do książki można zajrzeć tutaj


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard

3 komentarze:

 1. Niestety mój hiszpański jeszcze kuleje, ale mam nadzieję, że już niedługo coś się ruszy i będzie już tylko z górki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zdasz maturę w maju, to przed Tobą bardzoo długie wakacje, więc już masz okazję do nauki języka hiszpańskiego. Pamiętam jak ja miałam tyle czasu po maturze, ehhh i oczywiście zamiast spożytkować to przeleżałam:)

   Usuń
  2. No ja mam zamiar iść do pracy, ale hiszpańskiego sobie nie odpuszczę. Wreszcie będę miała czas żeby nadrobić zaległości i porządnie do niego przysiąść, więc spora część moich wakacji będzie pod hasłem: "Rozwijam hiszpański no i niemiecki!" :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...