Etykiety

9.10.2011

"Podejrzenie" (1941)

Opis z filmwebu

"Przekorna córka generała, Lina McLaindlow (Joan Fontaine) poślubiła po krótkiej znajomości lekkoducha Johna Aysgartha (Cary Grant). Wkrótce jednak umysłowość playboya poczyna drażnić Linę - ma ona wrażenie, że dostrzega tylko powierzchowność męża, ale w rzeczywistości go nie zna. ."

Hmmm i oto mam na swoim koncie kolejny film Hitchcocka. Bogata i skromna Lina zakochuje się w mężczyźnie, delikatnie mówiąc sprytnym:) Wbrew woli ojca Liny dwójka pobiera się. Z czasem jednak okazuje się, że John jest bankrutem i bez wyrzutów sumienia korzysta nie tylko z fortuny żony, ale też jest zapożyczony u kolegów. Na jaw wychodzą jego szemrane interesy i podstępnie knute plany. Zdesperowana Lina zaczyna podejrzewać ukochanego o haniebne i nieczyste zagrywki. Kiedy dowiaduje się o śmierci jego wspólnika biznesowego, popada w panikę i rozpoczyna własne, prywatne śledztwo...

Film trzyma w napięciu, to akurat mogę Wam zagwarantować. Jednakże zakończenie...hmm no niestety zawodzi. Nie mogę Wam powiedzieć jak się kończy i dlaczego właśnie tak, bo plany Hitchcocka były zupełnie inne.

Krótka zapowiedz ( jest dość cicho nagrane, niestety)3 komentarze:

 1. zazdraszczam Ci tych filmowych spotkań1 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nie czuję zainteresowania tematyką tego filmu, więc sobie odpuszczam. Może kolejna proponowana przez ciebie produkcja bardziej uderzy w moje gusta.

  OdpowiedzUsuń
 3. bluedress nic nie stoi na przeszkodzie, abyś także organizowała sobie takie wieczorki:)
  cyrysia film jest bardzo wciągający. Gdyby nie to zakończenie:(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...