Etykiety

9.14.2011

"Koty" Renate Jones

Autorka tej niezwykłej książki z wykształcenia jest weterynarzem, specjalizującym się w terapii behawioralnej. Pozostali współautorzy to nie tylko pasjonaci kotów, ale dziennikarze piszący do branżowych czasopism. "Koty" to bogato ilustrowany przewodnik po świecie tych czworonogów.

Na początku zapoznajemy się z ich psychiką i zachowaniami społecznymi. Jak rozwinięta bywa u nich agresja i jak reagują w sytuacjach stresowych. Szczególnie figlarny jest rozdział poświęcony zabawom. Ze zdjęć spogląda na nas uroczy dachowiec i z dumą prezentuje mimikę i ostrzega nas przed jej znaczeniem. W kolejnych rozdziałach poznajemy rasy kociaków. Na tej podstawie możemy wybrać tą dla nas najodpowiedniejszą - czy ma być on rasowy czy tzw "przegląd ulicy";). Kiedy już zdecydujemy się na kotka, najważniejsza będzie jego pielęgnacja i opieka nad nim. Oczywiście każda rasa wymaga innego podejścia. Wiemy przecież, że koty za wodą nie przepadają. Autorzy wspominają o najważniejszych i podstawowych szczepieniach ochronnych i chorobach, które mogą dotknąć nasze zwierzaki. Poza tym wszystkim w książce znajdziemy bezcenne porady na temat podejścia do wychowania małego psotnika. Czy koty można nagradzać za dobre zachowanie? I czy w ogóle takie pojęcie jak "wychowywanie kota" ma racje bytu?

Cudowny przewodniko-albumo-książka o kocurkach. Z każdej strony patrzy na nas jakaś piękna, futrzana istotka. Idealny nie tylko dla posiadacza kota.

Za lekturę dziękuje Wydawnictwu Muza.

2 komentarze:

  1. Jestem kociarą, uwielbiam te chodzące własnymi ścieżkami stworzenia :) Więc jak będzie okazja to przeczytam tę książkę

    OdpowiedzUsuń
  2. ja też kocham koty, niestety ze względów mieszkaniowych nie mogę mieć jednego "na własność". Jest sporo kociaków u teściowej na wsi, ale są to typowi indywidualiści ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...