Etykiety

8.03.2011

"Dan in Real Life" (2007)

Kolejny dowód na to, jak ułomne tłumaczenie tytułu filmu może wpłynąć na jej postrzeganie przez widzów. "Ja Cie kocham a Ty z nim" - bo taki jest polski tytuł, (o zgrozo!) przywołuje mi na myśl jakąś kolejną, kiepską, amerykańską komedię o ckliwej miłości. Co gorsza nawiązuje do starszej produkcji z gatunku komedii romantycznej o dość podobnym tytule. Nic bardziej mylnego. Oba te filmy niewiele maja ze sobą wspólnego.

Dzięki zrecenzowanej niżej książce, postanowiłam zmierzyć się z "Dan in Real Life". Stanąć z nim oko w oko. I co? Dawno nie widziałam tak dobrego, ciepłego i zabawnego filmu. Mój mąż również był bardzo pozytywnie zaskoczony i przyznał, że warto było poświęcić na jego obejrzenie te 90 minut.

Historia ojca (trochę gapy, nieśmiałego, ciamajdy, ale też kochającego i wrażliwego), który po śmierci swojej żony samotnie wychowuje trójkę córek. Na co dzień pracuje w dziale porad psychologicznych w gazecie i cieszy się dzięki temu dość dużą popularnością i sympatią. Jednakże okazuje się, że sam nie do końca potrafi panować nad swoim życiem. Ba! W pewnej chwili zauważa, że nie ma tak dobrego kontaktu z pociechami, jaki chciałby mieć. Pewnego dnia wyjeżdżają na zjazd rodziny i Dan w księgarni poznaje uroczą Marie. Jak wielkie jest jego zdziwienie, kiedy okazuje się... że to narzeczona jego brata. Oczywiście wynikną z tego pewne komplikacje a finał okaże się... no właśnie... oglądajcie! ;)

Błagam Was, nie oceniajcie filmu po tytule. Ta ciepła komedia obyczajowa ukazuje, według mnie, przede wszystkim wartości rodzinne takie jak zaufanie, oddanie, szacunek i bliskość. Wynika z niego jasno, że rodzina jest najważniejsza, mamy ją tylko jedną i musimy o nią dbać, słuchać i pomagać jej. Cudowny film. Polecam:)

7 komentarzy:

 1. Pisałam o nim kiedyś: http://kreatywa.blogspot.com/2011/02/ja-cie-kocham-ty-z-nim.html

  i zgadzam się całkowicie! To niesamowicie miły, ciepły i uroczy film. A tytuł? To tylko tani chwyt, który niby przyciągać miał...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przekonałaś mnie i z chęcią go obejrzę:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej nic o ty filmie. Brzmi świetnie, więc jak tylko będę miała taką możliwość z chęcią oglądnę.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja również z ciekawości chętnie obejrzę ten film.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawłaś mnie bardzo. Faktycznie polski tytuł skutecznie mnie odrzucił od tego filmu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie mnie zachęcilaś, raczej oglądnę :D z ciekawości :P

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie proszę obejrzeć ;) Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tego filmu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...