Etykiety

6.07.2011

"Miś Uszatek" Czesław Janczarski

Kto nie zna Misia Uszatka, ręka do góry! ;) No właśnie, tego jegomościa zna każdy. Co prawda, nie był to bohater mojego dzieciństwa, ponieważ urodziłam się rok po zakończeniu jego kręcenia. Jednakże bajka tak często nadawana jest w telewizji, że stała się nieomal legendą. "Miś Uszatek" emitowany był przez polską telewizję w latach 1975-1987. Nasi rodzice i starsze rodzeństwo z pewnością z łezką w oku wspominają tamte czasy. W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej stoi nawet jego pomnik. Uwierzcie mi, że za każdym razem jak przechodzę koło niego, widzę rodziców z dziećmi, którzy opowiadają pociechom o uroczym misiu - taką zyskał popularność!

Dziś dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia mamy okazję na nowo odkryć przygody Misia Uszatka. Jest to zbiór króciutkich opowiadań o perypetiach futrzaka i jego przyjaciół. Jest to najpiękniejsze wydanie książeczki, jakie dane mi było czytać. Na duży plus przemawiają piękne ilustracje. Są takie tradycyjne, jak z dawnych lat. Ahh zazdroszczę tym dzieciakom. Mają takie piękne książki!

Uważam, że historia misia o klapniętym uszku jest ponadczasowa. Czytały ją mamy 40 lat temu, czytają dziś i z pewnością będę czytać przez kolejne lata. Jest urocza, pozbawiona przemocy, mówiąca o przyjaźni, przyrodzie i uczuciach. Na myśl przychodzą mi beztroskie lata dzieciństwa, kiedy wyprawa na łąkę, była wielką przygodą. Kiedy cieszyło mnie napotkanie kolorowego motyla i dmuchawce;)
Polecam!
"Pora na dobranoc,
bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie,
misie lubią dzieci".


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie ponadczasowe książki, przy których ja wracam wspomnieniami do dzieciństwa. Na dodatek Patryczkowi książeczka może się spodobać, więc jak będę miała okazję to kupię:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz są piękne wydania tych książek...:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. o kurczę... cudne wydanie. Uwielbiam tę przyśpiewkę na końcu każdego odcinka... do dziś sobie nucę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To był mój ukochany miś. I jeszcze Colargol :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie. Muszę sama je nabyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydawnictwo dysponuje jeszcze pięknymi wydaniami m.i. "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pipi Pończoszanki".
  Mag, Colargola też oglądałam za młodu. Teraz już chyba tego nigdzie nie emitują;(

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobnie wydana jest książeczka "Wanda Chotomska dzieciom", także przecudna:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...