Etykiety

6.12.2011

"Copywriting internetowy" Maciej Dutko

Choć nie przepadam za tego typu poradnikami, to prostota i humor z jakimi został on napisany sprawiły, że czytało się go szybko i lekko.

Copywriting to pisanie tekstów marketingowych, w tym przypadku w internecie. Autor, wieloletni praktyk, uczy jak robić to sprawnie, skutecznie i jak unikać prostych błędów.

To może jeszcze o tych błędach bo uśmiałam się dzięki nim setnie. Oto kilka przykładów "skutecznego" marketingu z allegro: "bluzeczka w kolorze ciemnej eozyny", "super torebka w kolorze ZGNITEJ zieleni", "woal w białe strupki" i wreszcie "Sukienka nowa nie używana stan sokienki całkiem nowa kolor szara zczarna biała z kwiatami i po srebrzana".

Chyba sobie kupię taką ekstrawagancką "sokienkę" i owinę się woalem w białe strupki...

Wracając do książki, to jest to wygodny poradnik marketingu w sieci, przydatny jeżeli sami chcemy się w to pobawić, np. na serwisach aukcyjnych.


Za lekturę dziękuję Wydawnictwu PWN

7 komentarzy:

 1. Poradnik raczej nie dla mnie, ale allegrowe pomyłki zwalają z nóg. Mnie utkwiło w pamięci kilka aukcji z ubraniami, na których było napisane. Stan: bardzo dobry, Marka: KEEP AWAY FROM FIRE AND FLAMES. Rozumiem, że nie każdy jest poliglotą, ale z tego śmieję się do dzisiaj :P

  OdpowiedzUsuń
 2. copy to moja pasja, ciekawe czy książka jest w ogóle warta przeczytania, bo niestety mało jest dobrych pozycji w tym temacie

  OdpowiedzUsuń
 3. Boskie :D. Baardzo mi się podoba. A wybitnie przykład podany przez Dosiaka :D. Zaś eozyna poważnie mnie tak urzekła, że w związku z tym chyba bym ją kupiła. Za samą nazwę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehehe, dobre :) Może być ciekawe :) Jak wpadnie mi w ręce z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosiak heheh rewelacja!
  ta od Słonych paluszków polecam. Książeczka jest cieniutka, ma może ze 100 stron a chyba warto ją przeczytać. Ja o takich rzeczach pojęcia nie miałam.
  Alina nie ma jak to eozyna;)
  Kass zajrzyj do niej koniecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ...a konkretnie 120 stron;)

  Pani Paulino, dziękuję za pozytywną recenzję mojego skromnego dzieciątka. Proszę koniecznie zrobić jakiś fajny konkurs dla Czytelników - zwycięzcy podeślę egzemplarz "Copywritingu".

  Maciej Dutko

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...