Etykiety

4.09.2011

"Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi." Tomasz Rożek

Nota wydawcy:
"Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi” to zbiór wywiadów z uznanymi polskimi
naukowcami, reprezentującymi różne dziedziny nauki. nanotechnologię,
cybernetykę i robotykę,
fizykę cząstek,
badania mózgu,
internet i jego rolę komunikacyjną,
klimat i modyfikacje pogody,
genetykę człowieka.Celem książki jest ukazanie współczesnych wyników badań, przyszłości dyscyplin i ich związków z życiem i świadomością człowieka, wyjaśnienie trudnych tematów na przykładzie codziennych sytuacji, za pomocą przystępnego, barwnego, komunikatywnego języka. Dodatkowym atutem książki są zdjęcia naukowe z renomowanych agencji międzynarodowych oraz infografiki wyjaśniające omawiane w wywiadach mechanizmy i procesy."

Na początku pragnę powiedzieć, że był to jeden z najlepszych zakupów w tym roku. Od strony graficznej i wizualnej, książka zasługuje na celujący. Podzielono ją na działy: genetyka, fizyka cząstek, neurologia, nanotechnologia, meteorologia, psychologia w internecie. Pan Tomasz Rożek przeprowadza wywiady na wyżej wymienione tematy z wybitnymi jednostkami z danej dziedziny wiedzy w Polsce. Pyta o zagrożenia, nadzieje, szanse i korzyści płynące z wykorzystania wiedzy i umiejętności z poszczególnych sfer. Niezwykle pomocne są ilustracje, które dla laika z danego sektora, ogromnie ułatwiają zrozumienie tematu. Książkę czytało mi się wspaniale, ponieważ uwielbiam taką tematykę i w wielu naukach (genetyka, nanotechnologia) "obracam się" na co dzień.
Zdecydowanie jest to pozycja, która uczy i zaskakuje. Dowiedziałam się mnóstwa ciekawych i zaskakujących rzeczy.
Czy wiecie, że w Wielkiej Brytanii na przystankach autobusowych zamontowano reklamy, które odczytując płeć i wiek człowieka patrzącego na nie, potrafią dopasować do niego swój przekaz. Często też odczytują emocje człowieka i zmieniają się od strony graficznej. Niesamowite, prawda?
Zachęcam!

4 komentarze:

 1. Zaintrygowałaś mnie:). Lubię takie nowinki naukowe i z chęcią przeczytam tę książkę. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. przeczytałem post zawierający info o otrutych kotach :o niestety mnie spotkała ta sama sytuacja:( debile i psychopaci, nie ludzie!
  PS. nie wiem czy mnie pamiętasz, ale kiedyś regularnie odwiedzałem Twojego bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm nie moje klimaty jednak może po nią sięgnę , ale to w odległej przyszłości . Fajna recenzja.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasandro, wiedziałam że Ci się spodoba :) Działamy w tej samej - medycznej- branży i chyba takie naukowe ciekawostki, to to, co uwielbiamy.
  Mr Lupa, ależ oczywiście, że pamiętam. Witam z powrotem:)
  Innamorato witaj na moim blogu:) Z chęcią zapoznam się także z treścią Twojego.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...