Etykiety

1.31.2011

"Kto się boi Virginii Woolf?" (1966)"George, profesor historii i jego żona Martha po wielu latach małżeństwa mają do siebie pretensję niemal o wszystko. Ich związek to czysta farsa. Po kolejnym przyjęciu w ich domu zjawia się kolega z pracy George'a ze swoją młodą żoną. To będzie bardzo długi wieczór. Rewelacyjny popis aktorski czwórki aktorów, z których do historii kina przeszła rola Elizabeth Taylor. "

Ten film trzeba koniecznie zobaczyć! Nie wiem czemu, ale byłam pewna, że będę miała do czynienia z kolejnym, beztroskim i słodkim filmem z lat 60-tych. Ojjjj byłam w ogromnym błędzie. Film jest idealny do wystawiania na scenie teatralnej, ponieważ, za wyjątkiem kilku ujęć, akcja toczy się w salonie małżeństwa. Co jest tutaj osią? Słowa, gesty, kłótnie, wyrzuty, żale....W ciągu jednej nocy wychodzi na jaw wiele sekretów i mrocznych tajemnic. Bohaterowie, od słowa do słowa coraz bardziej pogrążają się w paranoję, wywlekając na wierzch wszystko co do tej pory ukrywali. W filmie nie doświadczymy muzyki, pojawia się jedynie pod koniec w bardzo subtelny sposób. Skąd się wziął tytuł? To nawiązanie do dziecięcej piosenki "Who's Afraid of the Big Bad Woolf?", która tutaj też wydobywa się z ust bohaterów... w troszkę innym charakterze.
Musicie to obejrzeć!:)

6 komentarzy:

 1. Słyszałam, słyszałam, mam nawet gdzieś ten film, ale jeszcze nie obejrzałam. Skoro zachwalasz, to pewnie wkrótce nadrobię tę zaległość. Zapowiada się świetnie, choć z Virginią Woolf ponoć, prócz tytułu, niewiele ma wspólnego? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam w całym swoim życiu. Świetne role i świetny scenariusz, oparty na sztuce Edwarda Albee'ego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam jeszcze, ale mam na liście "Koniecznie trzeba zobaczyć" :)
  W ogóle chciałabym, żeby jakaś gazeta wydawała serię starych filmów... ach to było kino! Moje ulubione.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś słyszałam o tym filmie, ale gdzie w trawie piszczy nie wiem. Muszę się więc dowiedzieć ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. no ja na pewno obejrzę, jak tylko go zdobędę

  OdpowiedzUsuń
 6. Huraaaaaaaaaa, w końcu dopadłam i obejrzałam! Też zrobił na mnie wrażenie i pomyślałam to samo co Ty... idealny na scenę teatralną!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...