Etykiety

5.17.2010

"Nowe przygody Mikołajka" Rene Goscinny"Nowa książka o przygodach Mikołajka i jego szkolnych kolegów to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie na rynku książki dziecięcej w tym roku. Tom zawiera osiemdziesiąt niepublikowanych dotąd historyjek ilustrowanych zabawną i niezapomnianą kreską Sempégo. Zapraszamy na spotkanie z Mikołajkiem, Rufusem, Alcestem i ich kolegami, których perypetie rozśmieszają kolejne już pokolenie czytelników.
Książka otrzymała wyróżnienie główne w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2005."


Po raz pierwszy zetknęłam się z tą książka w dzieciństwie. Wtedy jednak czytałam ją troszeczkę inaczej niż teraz. Nie rozumiałam niektórych żartów w taki sposób, w jaki odbieram je dziś. Niesamowicie zabawne perypetie małego chłopca, jego rodziców i kolegów czasami aż przyprawiały mnie o niekontrolowane wybuchy śmiechu. Każde kolejne opowiadanie było dla mnie chwilą relaksu i nagrody. Najbardziej podobało mi się to, ze ostatnie zdanie każdego opowiadania w sposób bardzo humorystyczny i dobitny podkreślało sens opowiadania. Rewelacja:) A to wszystko okraszone wspaniałymi ilustracjami. Jest to jedna z tych pozycji, do których się wraca. Jestem przekonana, że w przyszłości również i moje dzieci poznają Mikołajka i jego przygody.

4 komentarze:

 1. Chyba jednak muszę to przeczytać, bo większość osób to czytała, a ja mam nawet tą książkę w domu:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Mikołajka czytałam, ale nie wiem akurat, czy "Nowe przygody..." również. Nie mniej jednak nie zaszkodzi sobie odświeżyć pamięci. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak już mówiłam : Mikołajek jest the best:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak tak wszyscy kochają Mikołajka:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...